Plaga oszustw na rynku pomp ciepła? Postaw na autoryzowanych instalatorów!

Przez Adam
W Instalatorzy
23 maja, 2023
0 komentarzy
506 Views

Niepokojące doniesienia z ostatnich miesięcy dotyczące oszustów sprzedających nieistniejące pompy ciepła skłania do większej rozwagi przy zawieraniu umów. Jak nie dać się oszukać „na pompę ciepła„?

Branża OZE, w tym rynek pomp ciepła, z roku na rok notuje rekordy popularności. Nic dziwnego, w końcu korzyści z instalacji pompy ciepła, zarówno w budynkach nowych, jak i modernizowanych są już powszechnie znane.

Boom w branży ma jednak swoją ciemną stronę – duży popyt na pompy ciepła przyciągnął oszustów, którzy oferując urządzenia, pobierają pieniądze od klientów, a następnie znikają bez śladu. Klienci natomiast zostają z kredytem w banku, jednak bez obiecanej pompy ciepła.

O procederze, który przybrał na sile w ostatnich miesiącach powstał program Uwaga! TVN. Poinformował o tym także portal Globenergia.pl opisując historię kilku osób, które stały się ofiarami oszustów i mimo, że zapłaciły one spore sumy pieniędzy na pompy ciepła, to zostały z niczym. Ich historie opisane na portalu Globenergia.pl przeczytasz tutaj.

Przytoczone przykłady pokazują, że wielu oszustów działa na podobniej zasadzie – podpisują umowy z klientami, przy czym często naciągają ich na kredyt. Następnie pobierają od nich większą część kwoty za zakup pompy ciepła, jednak finalnie urządzenie nigdy do klienta nie trafia.

Nie daj się oszukać – zanim podejmiesz współpracę z firmą instalacyjną – dokładnie ją zweryfikuj! Sprawdź opinie o niej umieszczone w internecie, przeanalizuj umowę oraz system oferowanych gwarancji.

Postaw na rzetelnych i zweryfikowanych instalatorów z Twojej okolicy – znajdziesz ich na naszej stronie.

Znajdź autoryzowanego instalatora BDR THERMEA POLAND

Znajdź instalatora, którego wiedzę i kompetencje potwierdza BDR Thermea.

W formularzu zaznacz zakres produktów (technika domowa czy komercyjna), grupę produktów (wybierz czy mają to być m.in. kotły czy pompy ciepła), wybierz rodzaj urządzenia i usługi. Następnie podaj swój kod pocztowy i określ odległość wyszukiwania.

Możesz też zaznaczyć województwo, aby pojawiła się lista autoryzowanych serwisantów BDR Thermea.

Wystarczy więc kilka prostych kroków, aby mieć pewność, że znajdziesz rzetelnego i uczciwego instalatora – powodzenia!

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: