Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De Dietrich

Przez Adam
W Instalatorzy
24 maja, 2023
0 komentarzy
558 Views

Nowa seria kotłów C230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej stanowi kontynuację dobrze przyjętej przez rynek serii C230 ECO.

kocioł c230 evo

W nowej serii wprowadzono szereg innowacyjnych rozwiązań związanych z automatyką urządzenia, równocześnie zachowując najlepsze cechy konstrukcyjne z dobrze znanej, poprzedniej serii kotłów C230 ECO.

C230 EVO to kompaktowy, gazowy, stojący kocioł kondensacyjny przystosowany jest do spalania gazu z 20% domieszką wodoru. Nastawa fabryczna wykonana jest na gaz ziemny, ale dzięki zestawowi do przezbrojenia możliwe jest przestawienie na spalanie propanu.

Kocioł w zestawie posiada konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution z programowalną, elektroniczną regulacją pogodową, przystosowaną do konfiguracji układów kaskadowych oraz do zarządzania obiegami grzewczymi.

Kotły C 230 EVO są dostarczane całkowicie zmontowane i przetestowane fabrycznie. Posiadają zaawansowany system zabezpieczeń parametrów pracy, w tym temperaturowe zabezpieczenie przed brakiem wody, eliminujące konieczność stosowania obiektowego ogranicznika zaniku wody oraz sprawdzony wymiennik członowy ze stopu aluminiowo-krzemowego z unikalną, 7-letnią gwarancją.

Kocioł posiada palnik ze wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 18 do 100% mocy, dzięki temu osiąga roczną sprawność eksploatacyjną do 108,6%, przy jednoczesnej niskiej emisji zanieczyszczeń.

W nowej serii gazowych, stojących kotłów kondensacyjnych C230 EVO przystosowanych do spalania gazu z 20% domieszką wodoru dostępne są cztery modele:

1. C230-85 EVO

2. C230-130 EVO

3. C230-170 EVO

4. C230-210 EVO

Kotły C230 EVO – najważniejsze cechy

– konsola sterownicza z regulatorem Diematic Evolution obsługiwana z poziomu kolorowego wyświetlacza znanego z kotłów serii AMC

– automatyka zezwalająca na zarządzanie w standardzie dwoma obiegami grzewczymi z opcją rozszerzenia do trzech obiegów grzewczych (3 obiegi z mieszaczem)

– możliwość tworzenia układów kaskadowych składających się aż z ośmiu kotłów – co pozwala na osiągnięcie maksymalnej mocy aż do 1736 kW

– sprawdzony wymiennik ze stopu aluminiowo-krzemowego

– palnik ze wstępnym zmieszaniem, modulujący w zakresie od 18 do 100% mocy

– roczna sprawność eksploatacyjna do 108,6%

– możliwość dostosowania do gazu Lw/propan (kocioł C 230-210 EVO można przezbroić tylko na propan)

– kompaktowe wymiary – powierzchnia zabudowy to zaledwie 0,54 m2

– zaawansowany system zabezpieczeń parametrów pracy kotła, w tym temperaturowe zabezpieczenie przed brakiem wody, eliminujące konieczność stosowania obiektowego ogranicznika zaniku wody

Specyfikację techniczną oraz karty katalogowe kotłów C230 EVO znajdziesz tutaj oraz w Bazie Wiedzy.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: