Nowość De Dietrich – NeOvo Hybrid

Przez Adam
W Instalatorzy
4 października, 2016
0 komentarzy
2119 Views

Kolejna hybrydowa nowość w ofercie De Dietrich – NeOvo Condens Hybrid oraz NeOvo EcoNox Hybrid – połączenie stojącego olejowego kotła klasycznego lub kondensacyjnego z hybrydowym zasobnikiem c.w.u. i z pompą ciepła powietrze/woda Split Inverter.

neovo-econox-hybridW zależności od wybranego modelu, moduł wewnętrzny NeOvo Condens składa się z kondensacyjnego kotła olejowego z komorą zamkniętą o mocy 19,3, 24,3 lub 32 kW, natomiast NeOvo EcoNox z kotła klasycznego o mocy 22,4 lub 29,8 kW. Modułowa zabudowa zawiera podgrzewacz c.w.u. o pojemności 180 litrów, który może być umieszczony pod kotłem. Takie kolumnowe rozwiązanie nie zaburza porządku nawet w małym pomieszczeniu i wygląda bardzo estetycznie. Zasobnik  urządzenia można również zamontować obok kotła.

W kotłach NeOvo zastosowano nowoczesny i wydajny wymiennik z kompozytu węglowo-ceramicznego oraz palnik o niskiej emisji NOx, dzięki którym oszczędność energii zwiększa się do 30% w porównaniu z kotłami starszej generacji.

NeOvo posiada w zestawie zintegrowane pompy ciepła typu powietrze/woda, które w zależności od wybranego modelu mają moc 3,94, 5,79 lub 11,39 kW, natomiast współczynnik COP sięga aż 4,65.

Układ hybrydowy ma klasę energetyczną A++ dla c.o. oraz A dla c.w.u. Urządzenia wyposażono w nowoczesny interfejs do sterowania funkcją hybrydową. Rozwiązanie jest szczególnie polecane do budynków modernizowanych.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: