Nowe pakiety z pompami ciepła Alezio S/Alezio S R32 oraz podgrzewaczami c.w.u. BAXI Assure ASHP

Przez Adam
W Instalatorzy
13 marca, 2023
0 komentarzy
137 Views

W ofercie De Dietrich pojawiły się nowe, atrakcyjne pakiety z zakresu OZE składające się z powietrznej pompy ciepła Alezio S lub Alezio S R32 i podgrzewacza c.w.u. Assure ASHP.

zestaw pakietowy alezio s i assure

Pakiety składają się z:

a) powietrznej pompy ciepła typu „split” Alezio S (R410) dla jednostek 6 MR, 11 TR oraz 16 TR, a także Alezio S (R32) dla jednostek 6 MR oraz 8 MR,

b) dedykowanego podgrzewacza c.w.u. BAXI Assure ASHP o pojemności 210, 250 lub 300 litrów, wykonanego ze stali nierdzewnej.

Podgrzewacz c.w.u. BAXI Assure ASHP – do mieszkań i domów

Podgrzewacz c.w.u. BAXI Assure ASHP przeznaczony jest do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej na potrzeby mieszkań, domów jedno- i wielorodzinnych oraz innych obiektów wyposażonych w pompy ciepła.

Wykonany jest ze stali nierdzewnej Duplex, która charakteryzuje się doskonałą odpornością na korozję. Wykorzystanie stali nierdzewnej nie wymaga montażu, a w późniejszym czasie wymiany dodatkowych anod zabezpieczających przed korozją, co minimalizuje koszty wieloletniej eksploatacji urządzenia.

Podgrzewacz c.w.u. BAXI Assure ASHP standardowo wyposażony jest w dwie specjalne mufy, w których zamontowano po jednej wspomagającej grzałce elektrycznej o mocy 3 kW. Zamontowanie grzałek elektrycznych pozwala na wykorzystanie urządzenia jako samodzielnego elektrycznego podgrzewacza c.w.u., co w połączeniu z przydomową instalacją fotowoltaiczną może przynosić wymierne oszczędności dla domowego budżetu.

Podgrzewacz wyposażony jest w specjalnie zaprojektowaną wężownicę o dużej powierzchni wymiany, aby jak najlepiej mógł współpracować z pompami ciepła. Posiada także lepszą izolację cieplną o grubości 60 mm z bezfreonowej pianki poliuretanowej, która zmniejsza straty postojowe.

Podgrzewacz c.w.u. BAXI Assure ASHP objęty jest unikalną 10-letnią gwarancją producenta. Produkowany jest w Wielkiej Brytanii w fabryce należącej do BAXI UK (Grupa BDR Thermea).

Akcesoria dostarczane w pakiecie z podgrzewaczem:

– naczynie wyrównawcze do c.w.u. z wieszakiem,

– zawór przełączający c.o./c.w.u.,

– czujnik c.w.u.,

– reduktor ciśnienia z wbudowanym zaworem bezpieczeństwa i zaworem zwrotnym,

– montowany fabrycznie temperaturowo-ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa,

– komplet pierścieni zaciskowych z nakrętkami oraz lejek.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: