Nadchodzi Mój Prąd 4.0

Przez Monika
W Bez kategorii
26 października, 2021
0 komentarzy
619 Views

06.10.2021 r. o godzinie 14:05 został zamknięty nabór wniosków o dofinansowanie w programie Mój Prąd z powodu wyczerpania budżetu. Jednak to nie koniec możliwości ubiegania się o dotację na fotowoltaikę. Już wkrótce ruszy kolejna edycja Mojego Prądu.

Jest ona planowana w I kwartale 2022 r. Według informacji Ministerstwa Klimatu znacząco zmienić się mają zasady programu. Oprócz domowej instalacji fotowoltaicznej będzie można uzyskać dofinansowanie na:

  • – magazyny energii elektrycznej,
  • – magazyny ciepła i chłodu,
  • – inteligentne systemy zarządzania energią w domu,
  • – punkty ładowania (ładowarki) samochodów elektrycznych.

Wysokość wsparcia będzie uzależniona od zakresu inwestycji. Premiowany będzie „zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej rozszerzony o element umożliwiający wzrost autokonsumpcji wytworzonej energii elektrycznej oraz zwiększenie poziomu efektywności energetycznej”.

Wnioski o dofinansowanie będą mogły złożyć osoby fizyczne mające zawartą umowę kompleksową z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. Budżet kolejnej edycji programu to ok. 1 miliarda złotych.

Jakie efekty przyniesie „Mój Prąd 4.0” i czy chętnych będzie tak wielu jak w dotychczasowych edycjach? Nie jest to jasne, głównie ze względu na planowane zmiany w przepisach dotyczących fotowoltaiki.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: