Nabór wniosków do Programu Mój Prąd 5.0 ruszył!

Przez Adam
W Instalatorzy
24 kwietnia, 2023
0 komentarzy
306 Views

W Dzień Ziemi, czyli 22 kwietnia br. ruszyła kolejna edycja Programu Mój Prąd. Prezentujemy najnowsze kryteria, które pozwolą na uzyskanie dotacji m.in. na zakup pompy ciepła.

Mój Prąd 4.0

Budżet najnowszej edycji Programu Mój Prąd 5.0. wynosi 955 000 000 zł. O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby, które już skorzystały z Programu Mój Prąd, ale chcą zainwestować w dodatkowe urządzenia, np. pompę ciepła.

Wniosek o dotację w ramach Programu Mój Prąd 5.0. mogą złożyć:

I) Wnioskodawcy rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie net-billing, którzy dotychczas nie skorzystali z dofinansowania;

II) Wnioskodawcy rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów, którzy nie skorzystali dotychczas z dofinansowania – dotacja będzie możliwa pod warunkiem przejścia na net-billing;

III) Wnioskodawcy rozliczający się z wyprodukowanej energii elektrycznej w systemie opustów, którzy skorzystali z dofinansowania, przeszli na net-billing i zgłoszą do dofinansowania urządzenie dodatkowe.

Mój Prąd 5.0. – kwoty dofinansowania

Przewidziane dofinansowanie może wynieść nawet do 58 tys. zł. Można je otrzymać kupując mikroinstalację PV, magazyn energii elektrycznej, system EMS / HEMS, ale także inwestując w urządzenia typu:

Najwyższą kwotę dofinansowania można otrzymać inwestując we wszystkie komponenty w połączeniu gruntową pompą ciepła – będzie to 58 tys. zł. Oto przykład takiego wyliczenia: 7 tys. zł za mikroinstalację fotowoltaiczną + 16 tys. zł za magazyn energii + 3 tys. zł za system EMS / HEMS + 3,5 tys. zł za kolektory słoneczne + 28,5 tys. zł za gruntową pompę ciepła. 

Mój Prąd 5.0. uzupełnia Program Czyste Powietrze

Mój Prąd 5.0 pozwala na otrzymanie dotacji do termomodernizacji. Dofinansowanie do zakupu pompy ciepła będzie przysługiwało nie tylko przy wymianie nieefektywnego źródła ciepła na pompę ciepła, ale także np. przy inwestycji w pompę ciepła przy istniejącym kotle gazowym (stworzenie układu hybrydowego).

W tym kontekście Program Mój Prąd 5.0 będzie dobrym uzupełnieniem Programu Czyste Powietrze.

Program Mój Prąd 5.0. potrwa do 22 grudnia 2023 roku, chyba że środki finansowe wyczerpią się wcześniej.

Źródło: globenergia.pl ; mojprad.gov.pl

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: