Montaż kotła a czyszczenie instalacji centralnego ogrzewania

Przez Adam
W Instalatorzy
7 maja, 2019
0 komentarzy
751 Views

Przeprowadzenie odpowiednich czynności przed montażem kotła może przyczynić się do jego dłuższej, bezproblemowej pracy. Istotne jest więc odpowiednie przygotowanie i wyczyszczenie instalacji przed ostateczną instalacją nowego urządzenia.

MCR Home 2Czyszczenie instalacji

W przypadku starej instalacji mogą w niej zalegać produkty korozji, zaś w nowej mogą znajdować się pozostałości po obróbce instalacji takie jak resztki po lutowaniu, spawaniu, pozostałości topników, oleju, smarów.

W obu przypadkach pierwszym krokiem, jaki powinno się wykonać jest wyczyszczenie instalacji czystą wodą w celu usunięcia odpadów stałych. Proces ten należy wykonywać bez zamontowanego kotła centralnego ogrzewania. Następnie należy przeprowadzić chemiczne czyszczenie instalacji, używając do tego odpowiedniego środka czyszczącego. Ostatnim krokiem jest wypłukanie instalacji wodą sieciową.

Uzdatnianie wody do napełniania instalacji

Instalację należy napełniać wodą o parametrach:

– pH od 6,5 do 8,5 jednostek;

– twardość ogólna nie więcej niż 10 °n (~ 18°F).

Nie wolno stosować wody zdemineralizowanej lub wody destylowanej ze względu na ich odmienne od zalecanego pH. W celu zapewnienia ochrony przed kamieniem i korozją powinno się użyć odpowiedniego pasywatora. Można także użyć płynnego nośnika ciepła lub płynu przeciw zamarzaniu.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: