Mój Prąd 3.0 dobiega końca. Kiedy kolejna edycja?

Przez Monika
W Instalatorzy
5 października, 2021
0 komentarzy
470 Views

To już ostatni moment, aby złożyć dokumenty w tegorocznej edycji programu „Mój Prąd”. Niemal cała pula 534 mln złotych przeznaczonych na dotacje została rozdysponowana. NFOŚiGW informuje, że pieniędzy zostało na ostatnie 2,5 tysiąca wniosków. Mogą one zostać złożone w ciągu kilku najbliższych dni.

Ze środków przeznaczonych na realizację 3. edycji „Mojego Prądu” dofinansowano dotąd aż 178 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych. A wszystko to w zaledwie kilka miesięcy – od 1 lipca 2021 roku. Już dziś wiadomo, że środków w programie nie wystarczy do deklarowanego 22 grudnia 2021 i program zakończy się szybciej – wraz z wyczerpaniem budżetu. Stanie się to w ciągu najbliższych dni.

Warto jednak wiedzieć, że jednocześnie zwiększany jest budżet drugiej edycji programu prowadzonej w ubiegłym roku. Do tej pory wyniosł on ponad 1,159 mld zł, a na listach rezerwowych wciąż znajdują się oczekujący na dofinansowanie. Dzięki kolejnemu już zwiększeniu budżetu programu „Mój Prąd” 2.0 pieniądze będzie mogło otrzymać nawet 20 tys. osób. Będzie to kwota do 5 tys. złotych.

Program dotacji na zakup i montaż domowej instalacji fotowoltaicznej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Obecnie trwają prace nad czwartą edycją programu „Mój Prąd”, która wystartuje prawdopodobnie już za kilka miesięcy. Rozpoczęcie naboru wniosków jest planowane na 1. kwartał 2022 roku. Niejasne pozostaje, czy w nowej odsłonie programu będzie można ubiegać się o dofinansowanie innych inwestycji niż domowa instalacja fotowoltaiczną. Miałyby być to także: stacje ładowania pojazdów elektrycznych, magazyny energii czy systemy zarządzania energią.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: