Modulens G Hybrid – nowoczesne rozwiązanie hybrydowe

Przez Adam
W Instalatorzy
11 października, 2016
0 komentarzy
2389 Views

Modulens G Hybrid to zestaw hybrydowy, który składa się z pompy ciepła powietrze/woda typu Inverter oraz gazowego kotła kondensacyjnego.  Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach: kolumnowej, gdzie zasobnik jest umieszczany pod kotłem oraz w wersji z możliwością zainstalowania zasobnika z prawej lub lewej strony kotła.

modulens-g-hybrid-b200Emaliowany zasobnik o pojemności 190 litrów zapewnia każdemu użytkownikowi wysoki komfort c.w.u. Modulens pracuje z mocą kotła kondensacyjnego od 3,4 do 35,9 kW. Natomiast zespolone pompy ciepła posiadają wyjątkowo wysoki współczynnik COP – aż do 4,65. Dostępne moce pomp to: 3,94 kW, 5,79 kW, 7,9 kW, 11,39 kW lub 14,65 kW.

Zespół zewnętrzny zawiera wysokowydajną sprężarkę typu Twin Rotary Scroll oraz parownik miedziany z aluminiowymi żeberkami i wentylatory osiowe.

Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w kompaktowy wymiennik odlewany ze stopu aluminiowo-krzemowego oraz palnik gazowy modulujący w zakresie od 22 do 100% mocy. Modulens posiada nowoczesny system sterowania pogodowego DIEMATIC iSystem, który pozwala na zaprogramowanie urządzenia m.in według cen energii lub emisji CO2.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: