Mistrzowie Instalacji: Podgrzewacz c.w.u. Assure – wężownica ze stali nierdzewnej

Przez Adam
W Instalatorzy
1 marca, 2024
0 komentarzy
75 Views

W kolejnym odcinku serii „Mistrzowie Instalacji” Łukasz Olszewski, Manager ds. Szkoleń OZE wyjaśni, dlaczego warto wybrać zasobnik c.w.u. wykonany ze stali nierdzewnej do współpracy z pompami ciepła.

Nasz ekspert wyjaśnia dlaczego warto wybrać podgrzewacz c.w.u. z wężownicą nierdzewną – zobaczcie!

Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej Assure marki Baxi – zalety

Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej Assure oferuje szereg zalet, które sprawiają, że jest to doskonały wybór dla użytkowników poszukujących efektywnego i niezawodnego rozwiązania do podgrzewania wody.

Wydajność grzewcza – podgrzewacz c.w.u. Assure jest wyposażony w dwie specjalne mufy, gdzie zamontowano po jednej wspomagającej grzałce elektrycznej o mocy 3 kW. Dzięki temu użytkownik może szybko i skutecznie podgrzewać wodę, zapewniając sobie ciągły do niej dostęp.

Trwałość i odporność na korozję – zbiornik podgrzewacza wykonany jest ze stali nierdzewnej Duplex, co gwarantuje ochronę przed korozją i zapewnia wysoką jakość podgrzewanej wody użytkowej. Wykonanie ze stali nierdzewnej eliminuje konieczność montażu dodatkowych anod zabezpieczających przed korozją oraz ich wymiany, co minimalizuje koszty eksploatacji urządzenia i zapewnia długotrwałą wydajność.

Efektywność energetyczna – lepsza izolacja cieplna o grubości 60 mm z bezfreonowej pianki poliuretanowej zmniejsza straty postojowe, co przekłada się na oszczędności energii i obniżenie kosztów eksploatacji. Dodatkowo, wyposażenie w grzałki elektryczne daje możliwość wykorzystania podgrzewacza jako samodzielnego elektrycznego podgrzewacza c.w.u., co w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną może generować dodatkowe oszczędności dla domowego budżetu.

Łatwość instalacji i użytkowania – w zestawie z podgrzewaczem dostarczane są wszystkie niezbędne akcesoria do instalacji, co ułatwia i przyspiesza proces montażu. Dodatkowy, nakręcany uchwyt umożliwia przenoszenie podgrzewacza, co zwiększa jego mobilność i elastyczność w użytkowaniu. Ponadto, 10-letnia gwarancja na korpus podgrzewacza daje użytkownikowi pewność co do trwałości i jakości urządzenia.

W jakich sytuacjach przydaje się podgrzewacz c.w.u.?

Podgrzewacz ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) może być używany w połączeniu z pompą ciepła w różnych sytuacjach, zapewniając dostęp do ciepłej wody w sposób efektywny i oszczędny. Może on być wykorzystywany do dostarczania ciepłej wody do użytku codziennego, takiego jak prysznic, kąpiel, mycie naczyń i pranie. W połączeniu z pompą ciepła, podgrzewacz może zapewnić stałe dostawy ciepłej wody o odpowiedniej temperaturze, co przekłada się na komfort użytkowników.

Podgrzewacze c.w.u. w połączeniu z pompą ciepła mogą być również stosowane w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych oraz w obiektach komercyjnych, takich jak hotele, restauracje, szpitale czy obiekty rekreacyjne. W takim przypadku warto wybrać podgrzewacz o większej pojemności, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na ciepłą wodę.

W przypadku systemów solarnych oraz instalacji PV, podgrzewacz c.w.u. może być wykorzystywany jako dodatkowe źródło ciepłej wody użytkowej w połączeniu z pompą ciepła. W takim układzie, gdy energia słoneczna nie jest wystarczająca do zaspokojenia całego zapotrzebowania na ciepłą wodę, pompa ciepła może być aktywowana, aby uzupełnić brakującą energię.

***

Pozostałe filmy z serii Mistrzowie Instalacji obejrzycie tutaj – KLIK.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: