Mistrzowie Instalacji: Dezynfekcja termiczna (antylegionella) w kotle gazowym Evodens AMC

Przez Adam
W Instalatorzy
22 grudnia, 2023
0 komentarzy
346 Views

Na kanale YouTube czeka na was nowy odcinek z cyklu „Mistrzowie Instalacji”. Tym razem poświęcony jest jednemu z kluczowych aspektów dbania o kotły gazowe. Przedstawiamy temat, który ma nie tylko ogromne znaczenie dla wydajności systemów grzewczych, ale także dla bezpieczeństwa domowników. Mowa o dezynfekcji termicznej, potocznie zwanej „antylegionellą”.

Dlaczego dezynfekcja termiczna jest tak ważna? Co to właściwie jest i dlaczego powinno się ją przeprowadzać? Odpowiedzi na te pytania udzieli Maciej Syropolski, Manager ds. Szkoleń BDR Thermea Poland. Nasz ekspert podzieli się z wami praktycznymi wskazówkami na przykładzie kotła gazowego Evodens AMC.

Regularne dbanie o higienę i utrzymanie optymalnego stanu kotła gazowego to priorytet, zwłaszcza w kontekście zagrożenia związanego z rozwojem bakterii, w tym Legionellą. Dezynfekcja termiczna jest kluczowym procesem w konserwowaniu urządzeń grzewczych z kilku ważnych powodów:

Zwalczanie bakterii i innych mikroorganizmów – woda, która krąży w układzie grzewczym, może stać się siedliskiem dla różnych mikroorganizmów, w tym bakterii Legionella. Dezynfekcja termiczna polega na podgrzewaniu wody do wysokiej temperatury, co eliminuje większość mikroorganizmów i bakterii. Zapobiega to rozwojowi potencjalnie niebezpiecznych infekcji i utrzymuje czystość systemu.

Zapobieganie osadzaniu zanieczyszczeń – w systemach grzewczych często gromadzą się osady i zanieczyszczenia, które mogą prowadzić do awarii urządzeń lub obniżenia ich wydajności. Dezynfekcja termiczna pomaga w usuwaniu tych osadów, co zwiększa sprawność urządzenia.

Poprawa wydajności i trwałości systemu grzewczego – usunięcie osadów i zanieczyszczeń za pomocą dezynfekcji termicznej pozwala na lepszy przepływ wody przez urządzenie grzewcze. To z kolei przekłada się na wydajniejsze i oszczędniejsze działanie kotła gazowego. A dłuższa trwałość urządzenia oznacza mniejsze koszty utrzymania i wymiany.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: