Lubelskie gminy z dotacjami na OZE

Przez Monika
W Klienci indywidualni
14 maja, 2018
1 komentarz
1208 Views

Zarząd Województwa Lubelskiego dokonał wyboru projektów na działania mające na celu wsparcie wykorzystania OZE z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Dotacje otrzyma aż 200 gmin.

Panneaux solaires ambianceKwota środków jaka jest do rozdysponowania na dofinansowanie projektów w konkursie, m.in. na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła i kolektory słoneczne, wynosi aż 594,9 mln zł i pochodzi z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Udział w konkursie brały jednostki samorządu terytorialnego i sektora finansów publicznych oraz kościoły i związki wyznaniowe. Na aplikacjach złożonych przez gminy skorzystają przede wszystkim ich mieszkańcy. Łączna moc instalacji w pojedynczym wniosku nie mogła przekroczyć – zgodnie z ogólnymi wymogami RPO – 5 MWe w energetyce wiatrowej, 2 MWe/MWth w energetyce słonecznej czy 1 MWe w przypadku instalacji biomasowych. Maksymalny poziom dofinansowania z Unii Europejskiej określono na 85 proc. kosztów kwalifikowanych. W sumie o dofinansowanie aplikowało 255 podmiotów, które przygotowały projekty warte 983,6 mln zł.

1 komentarz do “Lubelskie gminy z dotacjami na OZE”

  1. Kamila pisze:

    Interesujący wpis, pozdrawiam serdecznie 😉

komentarze z facebooka: