Kraków oferuje dofinansowanie do instalacji OZE

Przez Monika
W Klienci indywidualni
22 kwietnia, 2021
0 komentarzy
276 Views

Tylko do końca kwietnia mieszkańcy Krakowa mogą ubiegać się o dofinansowanie z miejskiego programu na instalację opartą na odnawialnych źródłach energii.

Program rozwoju odnawialnych źródeł energii na obszarze Gminy Miejskiej Kraków (PROZE) został przyjęty w zeszłym roku i ma za zadanie wspierać przejście na niskoemisyjną i ekologiczną energetykę w kraju. To także odpowiedź na potrzeby Krakowian, którym w ciągu roku wyjątkowo doskwiera problem zanieczyszczeń powietrza i smogu. 

Wnioski w ramach PROZE można składać drogą elektroniczną, listownie lub umieścić w specjalnym pojemniku znajdującym się w siedzibie Wydziału ds. Jakości Powietrza przy Rynku Podgórskim 1 w Krakowie. Wniosek składa się z czterech stron, które wnioskodawca wypełnia zgodnie ze szczegółami planowanej inwestycji. Dokument do pobrania i wypełnienia znajduje się na stronie BIP Kraków.

W 2020 roku w ramach realizacji PROZE zamontowano ponad 690 instalacji OZE. W większości, mieszkańcy gminy przeznaczyli dotację na instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła, a rzadziej na kolektory słoneczne. Łączna kwota dotacji, którą przekazano na realizację PROZE wyniosła ponad 10 milionów złotych. Mikroinstalacje fotowoltaiczne wykonane ze wsparciem finansowym z PROZE stanowiły 22,5% wszystkich zamontowanych systemów w ubiegłym roku w Krakowie (553 systemy).

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: