Kotły kondensacyjne – co warto wiedzieć?

Przez Adam
W Instalatorzy
14 stycznia, 2020
0 komentarzy
658 Views

Kotły kondensacyjne pozwalają na zwiększenie efektywności ogrzewania pomieszczenia, co powoduje obniżenie kosztów oraz zmniejsza poziom emisji szkodliwych substancji. Co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Technika kondensacji powoduje, że urządzenia tego typu wykazują się dużą większą sprawnością niż tradycyjne kotły gazowe. Przekłada się to na oszczędność paliwa oraz mniejsze rachunki za ogrzewanie domów. Dodatkowo kotły kondensacyjne posiadają zamkniętą komorę spalania, dzięki której powietrze doprowadzane jest z zewnątrz budynku. Powoduje to, że urządzenie jest w pełni bezpieczne i nie musi być zamontowane w specjalnie wydzielonym pomieszczeniu. 

Warto wiedzieć, że kotły kondensacyjne mogą swobodnie współpracować z ogrzewaniem podłogowym, które jest bardzo wydajne i pozwala na odpowiedni rozkład temperatury we wnętrzach. Natomiast automatyczny system pracy sprawa, że kotły kondensacyjne mogą pracować z największą efektywnością. Najlepsze efekty przynosi użycie regulatora pogodowego, który dostosowuje pracę kotła do aktualnych warunków zewnętrznych.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: