Kolejne miasta w programie Stop Smog

Przez Monika
W Newsy
1 września, 2022
0 komentarzy
300 Views

Cztery kolejne gminy podpisały z NFOŚiGW porozumienia w programie „Stop Smog” na współfinansowanie wymiany tzw. kopciuchów i termomodernizację domów jednorodzinnych dla osób z niskimi dochodami. Są to: Warszawa, Lesznowola, Czarny Dunajec i Kalwaria Zebrzydowska.

Dzięki temu przedsięwzięciu samorządy otrzymają współfinansowanie inwestycji pozwalających na zmniejszenie zapotrzebowania na energię potrzebną do ogrzewania budynków mieszkalnych jednorodzinnych i podgrzewania wody użytkowej oraz ograniczenie zużycia energii końcowej. Takie wsparcie mogą uzyskać gminy położone na obszarach, na których obowiązuje tzw. uchwała antysmogowa.

W Warszawie, Lesznowoli, Czarnym Dunajcu i Kalwarii Zebrzydowskiej za pośrednictwem gmin o dofinansowanie o wartości nawet do 53 tys. zł mogą teraz wnioskować osoby najuboższe – właściciele domów jednorodzinnych. Dotacja może zostać przeznaczona na takie inwestycje jak wymiana tzw. kopciucha na nowoczesne, efektywne źródło ciepła, ocieplenie domu oraz podłączenie budynku do sieci ciepłowniczej lub gazowej.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: