Klimatyzator na upały i nie tylko – teraz z dofinansowaniem!

Przez Adam
W Instalatorzy
17 lipca, 2023
0 komentarzy
470 Views

Sprawnie działająca klimatyzacja to prawdziwe ukojenie w gorące dni. Z jej możliwości coraz więcej osób korzysta nie tylko w biurach, hotelach i innych miejscach publicznych, ale również we własnych domach. Nie każdy użytkownik jednak wie, że klimatyzator wykorzystać można nie tylko w sezonie letnich upałów, ale również w zimie czy okresach przejściowych. Wszystko za sprawą funkcji ogrzewania, wentylacji, a nawet osuszania. Obecnie, na zakup klimatyzatora z funkcją grzania można uzyskać dofinansowanie!

Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna i często nawet pora roku nie determinuje temperatury i warunków atmosferycznych. Zdarzają się lata, podczas których w dzień mamy upały sięgające 35 stopni, a w nocy dużą wilgotność i przejmujący chłód. Wiosna i jesień to również loteria, trzeba więc być przygotowanym na każdą ewentualność – w tym duże dobowe amplitudy temperatur. 

W takich okolicznościach wiele osób zastanawia się, jak zapewnić sobie odpowiedni komfort termiczny przez cały rok i nieco uniezależnić się od kaprysów pogody. I to bez niepotrzebnego wydłużania sezonu grzewczego czy uruchamiania pieca gazowego lub pompy ciepła w czerwcu, by rano i w nocy nie marznąć, a popołudniami nie czuć się we własnym domu jak w saunie. Urządzeniem, które może zapewnić użytkownikom  komfort termiczny, a przy tym wygodnie dostosowywać temperaturę do aktualnych potrzeb jest dobrej klasy klimatyzator. Wbrew pozorom to nie jedyna jej funkcja, klimatyzacja pozwala bowiem również na dogrzewanie pomieszczeń, a nawet ich wentylację i osuszanie z nadmiaru wilgoci. 

Przyjemny chłód – szybko, wygodnie, cicho

Kompaktowe, a zarazem bardzo wydajne klimatyzatory z powodzeniem montowane są w wielu budynkach jednorodzinnych i mieszkaniach, zapewniając domownikom przyjemny chłód. Istotne jest jednak, że nowoczesne urządzenia pozwalają na dostosowanie ich pracy do indywidualnych potrzeb, są ciche i energooszczędne, a do tego oferują szereg dodatkowych funkcji. Doskonale widać to na przykładzie naszego klimatyzatora CLIM’UP SMART, który powstał z myślą o jak największym komforcie użytkowników. Do jego najważniejszych zalet należą:

  • wentylator o zmiennej prędkości, który umożliwia nawiew powietrza we wszystkich 4 kierunkach i na odległość do 15 m, co oznacza, że przyjemny chłód równomiernie rozchodzi się całym, nawet bardzo przestronnym wnętrzu
  • 5 różnych funkcji dostosowanych do różnych sytuacji, są to tryb automatycznej regulacji temperatury, tryb osuszania i wentylacji pomieszczenia czy tryb eliminacji zimnych przeciągów
  • niezwykle cicha praca o poziomie ciśnienia akustycznego wynoszącego zaledwie 20 dB(A), a do tego dodatkowy tryb nocny, pozwalający na zmniejszenie poziomu w nocy – dzięki niemu urządzenie nie zakłóca snu domowników
  • system samooczyszczania jednostki wewnętrznej, który zapobiega rozprzestrzenianiu się zarazków i bakterii w domu, a więc ma ogromny wpływ na zdrowie i komfort mieszkańców.

Mówiąc krótko, niewielki klimatyzator ścienny CLIM’UP SMART jest w stanie zapewnić wszystkim domownikom odpowiedni komfort termiczny nawet podczas największych upałów. I to bez zakłócania ich codziennego trybu życia głośną pracą, przeciągami czy innymi niedogodnościami.

klimatyzacja

Grzanie, wentylacja, osuszanie, czyli drugie oblicze klimatyzatora

Chęć zapewnienia sobie i pozostałym członkom rodziny przyjemnego chłodu to główny powód, który skłania klientów do zakupu klimatyzatora. Tymczasem tego typu urządzenie ma często do zaoferowania dużo więcej niż tylko przynoszący orzeźwienie nawiew. Klimatyzator typu monosplit (pompa ciepła powietrze-powietrze) CLIM’UP SMART posiada funkcję grzania, świetnie sprawdzi się więc jako dodatkowe lub alternatywne źródło ciepła. Bez trudu zapewni domownikom ciepły nadmuch powietrza podczas chłodnych wiosennych poranków czy jesiennych wieczorów. 

To jednak nie wszystko! Praca w trybie ogrzewania jest możliwa przy temperaturach zewnętrznych do -15°C, co w naszym klimacie oznacza efektywne działanie przez większość zimowych dni. Taka informacja może szczególnie przypaść do gustu nie tylko właścicielom mieszkań i domów jednorodzinnych, ale także domków letniskowych w górach, nad morzem czy jeziorem. Wybierając klimatyzator De Dietrich mogą oni komfortowo korzystać z tych obiektów przez cały rok, bez konieczności zamontowania kotła gazowego czy pełnowymiarowej pompy ciepła. 

Ostatnią, ale nie najmniej ważną informacją jest fakt, że klimatyzator CLIM’UP SMART wśród swoich funkcji posiada również opcję osuszania i wentylacji pomieszczenia. Bez trudu pozbywa się więc wilgoci i nieprzyjemnych zapachów, a także zapewnia dopływ świeżego powietrza. Tym samym jeszcze bardziej zwiększa komfort przebywających we wnętrzu osób.

Dofinansowanie do zakupu klimatyzacji

Na zakup i montaż klimatyzacji można uzyskać dotację nawet z kilku programów dopłat. Koszty zakupu i montażu znacząco obniży uzyskanie dofinansowania w ramach programów: Mój Prąd 5.0, Czyste Powietrze, Moje Ciepło, a także ulga termomodernizacyjna.

Co ważne, warunkiem uzyskania dotacji jest zazwyczaj zakup klimatyzatora z funkcją grzania, czyli pompy ciepła typu powietrze-powietrze, takiej jak Clim’Up Smart.

Można uzyskać dofinansowanie do klimatyzacji z programu Mój Prąd 5.0, jeśli klimatyzator posiada funkcję grzania, a inwestor ma już zainstalowaną fotowoltaikę. Dopłata do urządzenia może wynieść do 4400 zł (do 50% kosztów kwalifikowanych).

Rządowy program Czyste Powietrze również przewidział dotację do zakupu i montażu klimatyzacji z funkcją grzania powietrza z klasą efektywności minimum A+. Wysokość dofinansowania zależna jest od wysokości dochodów beneficjenta. Może wynieść od 4400 zł do nawet 11100 zł.

W ramach programu Moje Ciepło także można dostać dotację na klimatyzację z funkcją grzania zainstalowaną w domach jednorodzinnych, ale tylko nowych, posiadających podwyższony standard energetyczny. Dofinansowanie może pokryć od 30% do 45% kosztów kwalifikowanych inwestycji, czyli od 7 do 21 tys. zł.

Zakup i montaż klimatyzacji z funkcją grzania podatnicy mogą również rozliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej, trzeba jednak wykazać związek poniesionego wydatku z przedsięwzięciem termomodernizacyjnym.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: