Kielce oferują nowe dotacje na wymianę kotłów

Przez Monika
W Klienci indywidualni
22 lutego, 2018
0 komentarzy
2000 Views

W Kielcach ruszył nabór wniosków do nowego programu – „Zorza – Czyste powietrze nad Świętokrzyskim”, z którego można otrzymać dofinansowanie na odnawialne źródła energii.

O fundusze z projektu mogą się starać osoby fizyczne, a pula dofinansowania wynosi 2,5 mln złotych i pochodzi z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Nabór wniosków ma charakter ciągły. Oznacza to, że dokumenty można składać do wyczerpania środków, jednak nie dłużej niż do 15 października 2018 roku.

Dofinansowaniu podlegają: podpięcie do sieci ciepłowniczej lub gazowej, wymiana starych pieców na nowe o wyższej sprawności (spełniające wymogi unijne) oraz instalacje zasilane wyłącznie energią elektryczną.

Kwoty dotacji są zależne od rodzaju inwestycji:

– kotły na paliwo stałe opalane węglem – 3 tys. zł

– kotły na paliwo stałe opalane biomasą – 5 tys. zł

– kotły na paliwo ciekłe i gazowe – 4 tys. zł

– urządzenia zasilane energią elektryczną (np. pompy ciepła) lub podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej – 5 tys. zł.

Wnioski będą rozpatrywane zgodnie z kolejnością ich złożenia w formie papierowej. W przypadku domków jednorodzinnych, w których prowadzona jest działalność gospodarcza, wysokość dofinansowania będzie niższa.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: