KAWKA we Wrocławiu – 12 milionów na wymianę pieców węglowych

Przez Adam
W Instalatorzy
21 stycznia, 2016
0 komentarzy
1940 Views

Właśnie rozpoczął się nabór wniosków o udzielanie dotacji z budżetu Gminy Wrocław na zadania służące ochronie powietrza polegające na trwałej zmianie ogrzewania węglowego na proekologiczne. Czyli krótko mówiąc, ruszyła kolejna odsłona programu KAWKA. W 2016 na ten cel zostanie we Wrocławiu przeznaczone ponad 12,5 miliona złotych.

kawkaDotację można otrzymać na likwidację pieców węglowych i ich wymianę na instalacje gazowe, elektryczne czy solary. Dotację w aktualnym naborze mogą pozyskać osoby fizyczne będące właścicielami lub posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych lub nieruchomości o charakterze mieszkalnym, położonych w granicach administracyjnych Wrocławia.

Wnioski można składać do 30.09.2016 r. w sekretariacie Wydziału Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego Wrocławia, ul. Wojciecha Bogusławskiego 8,10, Wrocław (pok. 403) lub przesłać na ten adres pocztą. Wszelkie pliki niezbędne do złożenia wniosku, można znaleźć na stronie wroclaw.pl 

Coraz częściej słyszy się o znacznym przekroczeniu we Wrocławiu dopuszczalnych stężeń w powietrzu szkodliwych substancji. Emisja pyłów i gazów z kotłowni węglowych i domowych pieców powoduje smog, który zwiększa ryzyko chorób układu krążenia i oddychania czy nowotworów.

Ze stolicy Dolnego Śląska dzięki realizacji KAWKI I i II do końca roku 2018 zniknie w sumie około dwa tysiące pieców opalanych węglem – mówi Aleksander Marek Skorupa, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: