KAWKA w Poznaniu

Przez Adam
W Instalatorzy
31 marca, 2015
0 komentarzy
2346 Views

Mieszkańcy trzech dzielnic Poznania mogą się ubiegać o dofinansowanie w ramach programu KAWKA. Wśród nich znajdują się: Stare Miasto i Chwaliszewo, Wilda Północna oraz Łazarz.

KAWKA to program, którego celem jest redukcja emisji dwutlenku węgla oraz pyłów zawieszonych do atmosfery. W efekcie radykalnej poprawie ulegnie jakość powietrza, szczególnie w strefach, w których występują znaczące przekroczenia dopuszczalnych poziomów stężeń dwutlenku węgla i innych.

W Poznaniu, w trzech wyżej wymienionych dzielnicach, koszty kwalifikowane dofinansowania obejmują m.in. demontaż pieców, kotłów lub palenisk na paliwa stałe, zakup i montaż nowego źródła ogrzewania, które nie jest oparte o paliwa stałe, budowę lub modernizację instalacji związanych z nowym źródłem ogrzewania, konieczne prace budowlane związane z realizacją zadania itd. Więcej informacji na temat kosztów kwalifikowanych znajduje się TUTAJ.

Dla kogo jest przeznaczona dotacja? Mogą się o nią ubiegać osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne oraz przedsiębiorcy.

Jaka jest wysokość dotacji? Jak można przeczytać na stronie poznan.pl wysokość wsparcia wynosi do 80%. Przedsiębiorcy mogą ubiegać się o refundację do 65% kosztów kwalifikowanych netto. Należy jednak pamiętać, że maksymalnie można otrzymać 80,- zł/m2/lokal, a górny limit dofinansowania to 6 000 zł/lokal.

Do 2017 roku nabór wniosków będzie się odbywać każdego roku po publicznym ogłoszeniu. Rozliczenia dotacji należy dokonać do 30 września tego samego roku kalendarzowego.

Szczegółowe informacje na temat wniosków, umowy oraz innych niezbędnych dokumentów znajdują się TUTAJ.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: