Kalkulator oszczędności, zobacz co się tobie opłaca

Przez Adam
W Instalatorzy
22 marca, 2018
0 komentarzy
2234 Views

Wybór konkretnych urządzeń grzewczych zwykle jest podyktowany płynącymi z tego tytułu oszczędnościami. Często jednak trudno sobie wyobrazić ile możemy zyskać, dlatego podjęcie decyzji jest znacznie trudniejsze niż byśmy chcieli. Pomocnym, a jednocześnie prostym narzędziem jest kalkulator oszczędności De Dietrich.

Wymiana urządzenia grzewczego czy też montaż zupełnie nowego nie wiąże się jedynie z wyborem pomiędzy konkretnymi technologiami i markami urządzeń. Do sprawy trzeba podejść dużo dokładniej. Wszystko dlatego, że ostateczna decyzja będzie miała wpływ na życie codzienne użytkowników przynajmniej przez wiele następnych lat. Wybrany sprzęt musi więc być przede wszystkim energooszczędny i niezawodny.

Zyskaj na wyborze urządzenia

Porównanie kotła kondensacyjnego na gaz ziemny, gruntowej pompy ciepła i kotła olejowego ze względu na ilość niezbędnych do tego informacji, byłoby zadaniem trudnym i czasochłonnym. Korzystając z kalkulatora oszczędności zamieszczonego na stronie internetowej firmy De Dietrich, wystarczy określić dane wyjściowe, tj. średnia oczekiwana temperatura w budynku, ogrzewana powierzchnia budynku, wskaźnik zapotrzebowania ciepła oraz wybrać strefę kraju, w której mieszkamy. Wyniki obliczeń wyświetlane są automatycznie. Wszystko w kilka sekund. Przeprowadzona kalkulacja jest orientacyjną prognozą przewidywanego zużycia energii, a realne wyniki mogą odbiegać od prezentowanej prognozy ze względu na m.in. konstrukcję budynku, wymagany komfort oraz temperatury w sezonie grzewczym. Mimo wszystko takie rozwiązanie przedstawia w przyjazny i czytelny sposób rozwiązania, na które warto się zdecydować.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: