KALIKO TWH – nowości w ofercie De Dietrich

Przez Adam
W ErP
30 czerwca, 2015
0 komentarzy
2260 Views

Szczególny nacisk w De Dietrich kładzie na produkty wykorzystujące źródła odnawialne. Na rynku wyjątkowym powodzeniem cieszą się termodynamiczne podgrzewacze wody. Stanowią one rozwiązanie alternatywne dla systemów solarnych. Ich działanie nie jest uzależnione od pogody – stąd rosnący udział w rynku.

Kaliko TWHDe Dietrich rozszerza typoszereg pomp ciepła do wody użytkowej KALIKO TWH. Do oferty dołączyły dwie konstrukcje: KALIKO Essentiel oraz KALIKO Split. Pierwsza z nich to termodynamiczny podgrzewacz do pracy na powietrzu obiegowym, wyposażony we wsparcie w postaci grzałki elektrycznej o mocy 1550 W. Podgrzewacz wyprodukowany w klasie efektywności energetycznej „A” z dobrym współczynnikiem COP do 3,02 proponowany jest w dwóch pojemnościach – 180 oraz 230 litrów. Prosta i funkcjonalna konsola sterownicza pozwala użytkownikowi na wybór dwóch trybów pracy: oszczędny – wykorzystujący jedynie moduł termodynamiczny do produkcji ciepłej wody oraz hybrydowy – dołączający wsparcie grzałki elektrycznej. Wodę możemy podgrzać maksymalnie do temperatury 65 st.

Druga konstrukcja o nazwie Kaliko Split rozdziela podgrzewacz o pojemności 200 i 270 litrów od jednostki termodynamicznej montowanej na zewnątrz. Moc elektryczna jednostki termodynamicznej 1750W oraz wysoki współczynnik COP do 3,42 stawiają Kaliko Split w gronie urządzeń o najwyższej efektywności. Rozwiązanie to jest polecane dla małych domków, gdzie trudno o odpowiednie kubaturowo pomieszczenie dla podgrzewaczy ze zintegrowaną jednostką termodynamiczną. Nie bez znaczenia jest fakt, że emitowany hałas, pomimo że jest niewielki, zostanie przeniesiony na zewnątrz.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: