Jaki kocioł kondensacyjny do małego mieszkania?

Przez Adam
W Klienci indywidualni
3 listopada, 2020
0 komentarzy
1135 Views

Kotły kondensacyjne to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań do ogrzania pomieszczeń oraz ciepłej wody użytkowej, które ogranicza emisję szkodliwych substancji, które zanieczyszczają powietrze. Planując remont małego mieszkania warto zastanowić się czy wybrać kocioł z zasobnikiem, a kiedy wystarczy tylko podgrzewanie przepływowe wody.

Kocioł z przepływowym podgrzewaniem wody tzw. kocioł dwufunkcyjny możemy zastosować wyłącznie tam, gdzie mamy zlokalizowaną blisko kotła ograniczoną ilość punktów poboru ciepłej wody. O takim przypadku możemy mówić w sytuacji, gdy jest tylko jedna łazienka lub ewentualnie istnieje dodatkowy małym natrysk użytkowany sporadycznie. A o bliskości mówimy wówczas, gdy długość całej rury ciepłej wody do najdalszego punktu, nie przekracza ok. 5 m, a jej umiarkowana średnica, nie powoduje zwiększania ilości traconej na początku pobierania nieogrzanej wody. Zatem takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się w małym mieszkaniu.

Każde wymaganie wykraczające poza opisane powyżej, wymusza stosowanie kotłów z wewnętrznym lub zewnętrznym podgrzewaczem o określonej pojemności. Do tych dodatkowych wymagań, należy oczekiwanie wysokiego komfortu ciepłej wody jak i stabilność jej temperatury oraz szybka dostępność w wymaganej ilości, w tym  możliwość korzystania z wielu poborów równocześnie bez pogarszania tego komfortu.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: