Jak ogrzewać dom energooszczędny?

Przez Monika
W Klienci indywidualni
16 kwietnia, 2015
0 komentarzy
1674 Views

Po dokładnym przeanalizowaniu szeregu czynników możemy podjąć decyzję, w jaki sposób ogrzewać nasz dom. Należą do nich m.in. kwestia samoobsługi kotłowni oraz budżet przeznaczony na ten cel.

Na rynku dostępnych jest wiele kotłów na paliwa stałe, np. na węgiel lub ekogroszek. Pamiętajmy o tym, że co pewien czas wymagają one załadowania paliwa, co może być uciążliwe dla domowników.

Bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest montaż gazowego kotła kondensacyjnego, modulującego, wyposażonego w automatykę pogodową. Nieco droższą alternatywą pozostaje kocioł olejowy. Wyższa cena wynika przede wszystkim z kosztów urządzenia oraz jego eksploatacji. Idealnie sprawdza się on w miejscach, gdzie nie ma gazu sieciowego.

W celu obniżenia kosztów można zdecydować się na układy solarne, które współpracują m.in. z kotłami olejowymi. Dzięki temu w okresie letnim można zastąpić zużycie energii z paliw kopalnych, potrzebnych do wytworzenia ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo, mogą one wspomagać centralne ogrzewanie.

Również zastosowanie pomp ciepła jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą korzystać z odnawialnych źródeł energii. W przypadku tych urządzeń energia jest pobierania z powietrza lub gruntu. W efekcie koszty ogrzewania są znacznie mniejsze. Następuje również wyeliminowanie paliw kopalnych.

Szczegółowe informacje na temat wyżej wymienionych rozwiązań znajdują się TUTAJ.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: