Jak działa Wyszukiwarka EkoDotacji?

Przez Monika
W Bez kategorii
5 sierpnia, 2021
0 komentarzy
638 Views

W połowie lipca ruszyła Wyszukiwarka EkoDotacji, która ma ułatwiać wyszukiwanie środków na różne inwestycje ekologiczne. Narzędzie zostało przygotowane przez Krajowy Ośrodek Zmian Klimatu działający w ramach Instytutu Ochrony Środowiska – Państwowego Instytutu Badawczego. Jakie programy można znaleźć w wyszukiwarce i jak dokładnie ona działa? 

Wyszukiwarka jest  dostępna na stronie: https://ekodotacje.ios.edu.pl

Co można znaleźć w Wyszukiwarce EkoDotacji? 

Obecnie w narzędziu można wyszukiwać spośród około 100 programów oferujących wsparcie ekologicznych inwestycji. Są tu dostępne oferty dotacji, pożyczek na preferencyjnych warunkach, a także wsparcia technicznego. Wszystkie dotyczą działań, które mają ograniczać negatywny wpływ na środowisko naturalne i walczyć ze zmianami klimatu. Są to zarówno programy ogólnopolskie, jak i o zasięgu wyłącznie lokalnym, oferowane przez instytucje publiczne, samorządy czy prywatne firmy.

Jak wyszukiwać EkoDotacje? 

Wyszukiwarka jest dostępna dla wszystkich chętnych, a korzystanie z niej i dodawanie dotacji – bezpłatne. Aby wyszukać odpowiedni program, należy:

  • – wybrać grupę beneficjentów, do której się należy (spośród 6: biznes, instytucje, gospodarstwa domowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, organizacje, rolnicy i hodowcy),
  • – wybrać, jaką inwestycję się planuje/w jakim zakresie oczekuje się wsparcia: (spośród 8 kategorii: budynki, infrastruktura i sprzęt; gospodarka odpadami i gleby; gospodarka wodna; badanie; wsparcie techniczne; zielona infrastruktura; edukacja; inne),
  • – wybrać województwo, na terenie którego ma być zlokalizowana inwestycja. 

Narzędzie wyszuka wszystkie programy, które spełniają wybrane kryteria. Ze szczegółami każdego z programów można się zapoznać, klikając odpowiadający mu kafelek. 

Aby zgłosić program do wyszukiwarki należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: https://ekodotacje.ios.edu.pl

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: