Jak dobrać wielkość podgrzewacza?

Przez Adam
W Instalatorzy
15 marca, 2018
0 komentarzy
1851 Views

Dodatkowa ilość ciepłej wody ma szczególnie duże znaczenie w przypadku domów zamieszkanych przez większą liczbę mieszkańców i wyposażonych w przynajmniej dwie łazienki. Aby sprostać temu zadaniu, konieczne jest odpowiednie dobranie podgrzewacza. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Wybierając wielkość zasobnika, który ma współpracować z kondensacyjnym kotłem gazowym należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Jednym z najważniejszych jest ilość osób, które będą korzystać z ciepłej wody. Pod uwagę trzeba też wziąć m.in. to, czy domownicy będą korzystali z niej równocześnie, np. w przypadku kiedy dom wyposażony jest w dwie łazienki.

Podgrzewacz z myślą o konkretnych potrzebach

W instrukcjach obsługi czy innych materiałach prezentujących dane techniczne urządzeń, producenci najczęściej podają informacje dotyczące ilość ciepłej wody o określonej temperaturze, możliwą do uzyskania w ciągu jednej minuty lub dziesięciu minut. Wybór dziesięciu minut nie jest przypadkowy, ponieważ właśnie tyle maksymalnie jest w stanie poczekać przeciętny użytkownik na napełnienie się wanny ciepłą wodą. Należy jednak zaznaczyć, że praktyka nieco różni się od teorii, i większość z nas korzysta z ciepłej wody spontanicznie. Różne są też pory i czas poboru ciepłej wody oraz ilość osób, które jednocześnie z niej korzystają. Ponadto, inną wydajność ma bateria umywalkowa, a inną wannowa czy kuchenna. Podobnie rzecz ma się w odniesieniu do prysznica.

Biorąc pod uwagę rozmaite potrzeby użytkowników i szeroki wybór oferowanych przez producentów rozwiązań, najlepiej dobór podgrzewacza zlecić instalatorowi. W ten sposób będziemy mieli pewność, że zakupione urządzenie spełni wszystkie oczekiwania domowników.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: