INIDENS – nowy kocioł kondensacyjny marki De Dietrich

Przez Monika
W Produkty
12 kwietnia, 2022
0 komentarzy
172 Views

Wprowadziliśmy do do naszej oferty nowe urządzenie – naścienny gazowy kocioł kondensacyjny Inidens. Jest to pierwszy kocioł marki De Dietrich wykonany w technologii H2 Ready – przystosowany do spalania gazu z domieszką 20% wodoru. 

Seria Inidens to dwie jednostki dwufunkcyjne (20/24 MI o mocy 5,2-21,8 kW oraz 24/28 MI o mocy 6,3-26,1 kW) i jedna jednofunkcyjna (o mocy 6,3-26,1 kW), dostępna także w pakiecie z emaliowanym podgrzewaczem c.w.u. o pojemności 100 l do ustawienia pod kotłem. 

Maksymalny komfort – minimalna przestrzeń 

Konstrukcja nowego kotła Inidens została szczegółowo przemyślana, tak aby zajmował jak najmniej miejsca, a jednocześnie oferował maksymalną wydajność i oszczędność dzięki zastosowaniu techniki kondensacyjnej. Kompaktowe wymiary (39,5 x 70 x 28,5 cm) pozwalają na montaż na małej przestrzeni, zarówno w kuchni, jak i w pomieszczeniu gospodarczym, zapewniając dużą swobodę przy planowaniu instalacji. Kocioł jest także bardzo lekki, waży zaledwie 29 kg

Przyjemność płynąca z prostoty

Dzięki nowatorskiemu projektowi najlepsze parametry kotła Inidens nie kolidują z prostotą obsługi. Instalacją grzewczą i ciepłej wody użytkowej można sterować za pomocą intuicyjnego i czytelnego regulatora. Panel sterowania jest podświetlany i bardzo przyjazny dla użytkownika. Informuje o bieżącym stanie pracy urządzenia oraz o pojawiających się anomaliach. Dodatkowo do współpracy z kotłami Inidens zalecany jest modulujący termostat pokojowy Smart TC°. Umożliwia on zarządzanie systemem grzewczym zarówno z poziomu regulatora Smart TC° przy użyciu intuicyjnego pokrętła oraz czytelnego wyświetlacza, jak i z poziomu smartfona z zainstalowaną dedykowaną aplikacją Smart TC°. Dzięki wyposażeniu instalacji w Smart TC° oraz czujnik temperatury zewnętrznej możliwie jest osiągnięcie klasy energetycznej systemu grzewczego A+.

Hydrogen Ready

Kocioł gazowy Inidens to przełomowe urządzenie, wyprzedzające swoje czasy. Jest to pierwszy kocioł z portfolio De Dietrich przystosowany do spalania gazu z 20% udziałem wodoru. Wykorzystanie paliwa wodorowego to priorytet zapisany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej, mający na celu zredukowanie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Spalanie paliwa gazowego z 20% udziałem wodoru wpływa na redukcję emitowanego CO2 o 8% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych. 

Nowoczesne rozwiązania i oszczędność energii

Wykorzystanie technologii kondensacji pozwala na zmniejszone zużycie energii przez kocioł Inidens. Kotły w wersji dwufunkcyjnej charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem efektywności energetycznej dla podgrzewu c.w.u. – ɳwh do 88%. Urządzenie wyposażono w nowy, wysokowydajny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej  – trwały i wytrzymały. Wymiennik jest objęty 5-letnią gwarancją producenta. Moduł  hydrauliczny kotła jest wykonany z mosiądzu. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: