Ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznej?

Przez Monika
W Klienci indywidualni
19 września, 2019
0 komentarzy
667 Views

Coraz częściej słyszymy o ograniczeniu emisji substancji szkodliwych dla naszego środowiska. Jednym ze sposobów na walkę ze smogiem jest stosowanie technologii opierającej się na odnawialnych źródłach energii. Niestety takie rozwiązania często są dość kosztowne i nie każdy jest w stanie z nich skorzystać.  Z pomocą przychodzi nowy program rządowy “Mój Prąd”.

Dzięki programowi „Mój prąd” inwestor może dostać do ręki nawet 5 tys. zł, ponieważ tyle maksymalnie wynosi dofinansowanie. W praktyce rządowa dopłata pokryje około 15-25% wartości inwestycji, więc program może przyspieszyć zwrot inwestycji w domową fotowoltaikę. Co istotne, uzyskane dofinansowanie można łączyć z tzw. ulgą termomodernizacyjną, obowiązującą od początku 2019 roku. Do rozliczenia w ramach ulgi termomodernizacyjnej, podstawa opodatkowania będzie pomniejszona o kwotę otrzymanego dofinansowania. Niestety dofinansowanie nie może zostać udzielone na przedsięwzięcia realizowane z innych środków publicznych, w tym rządowego programu „Czyste powietrze”. 

Ile możesz zaoszczędzić dzięki instalacji fotowoltaicznejv5

Dodatkowo, we wrześniu Ministerstwo Finansów potwierdziło, że zwolnienie z opodatkowania obowiązuje dotacje wypłacone przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach nowego programu “Mój Prąd” na instalację fotowoltaiczną dla gospodarstw domowych. Natomiast Sejm przyjął poprawki do nowelizacji ustawy Prawo ochrony środowiska, która obniża podatek VAT na mikroinstalacje fotowoltaiczne zrealizowane na przydomowym gruncie lub budynku gospodarczym z 23% do 8%. Wcześniej niższa stawka obowiązywała tylko osoby, które zainstalowały panele fotowoltaiczne na dachu własnego domu. 

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: