Historia potęgi De Dietrich: Pierwsze urządzenia grzewcze

Przez Monika
W Historia De Dietrich
23 sierpnia, 2016
0 komentarzy
1358 Views

Po sukcesie w branży samochodowej, przedsiębiorstwo De Dietrich weszło na rynek z kolejnymi pomysłami, które tym razem były związane z centralnym ogrzewaniem.

Reklamy_kotłówBezwzględna konkurencja w czasie I wojny światowej oraz po wojnie zalała rynek swoimi produktami. Z drugiej strony urządzenia De Dietrich służące do centralnego ogrzewania w 1920 roku zaprezentowały się z najlepszej strony. Czas powojennej odbudowy niósł za sobą rosnące zapotrzebowanie na nowe rozwiązania tego typu.

W 1928 roku baron Bernard de Turckheim uzyskał dofinansowanie na masową produkcję grzejników i kotłów do centralnego ogrzewania. Data ta uznawana jest za początek ekspansji De Dietrich na rynek urządzeń grzewczych. Również z punktu widzenia klientów był to istotny krok – uzyskali pełny dostęp do urządzeń firmy.

W tym samym roku grzejniki zostały dodane do katalogów De Dietrich w celu podniesienia sprzedaży kotłów. Ten chwyt marketingowy został zastosowany, ponieważ klienci woleli zaopatrywać się w kompletne systemy centralnego ogrzewania. Nowa linia grzejników została uruchomiona w 1929 roku.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: