Gwarancja na urządzenia grzewcze – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przez Monika
W Klienci indywidualni
7 marca, 2017
0 komentarzy
1748 Views

Kupując nowe urządzenie grzewcze – kocioł gazowy, pompę ciepła czy system solarny – można liczyć na kilkuletnią gwarancję udzielaną przez producenta. Co trzeba wiedzieć przed zakupem konkretnego rozwiązania? 

kociol-kondensacyjny-dwufunkcyjny-mcr-home_zdjecie-aranzacyjne-fot-de-dietrichNajczęściej, aby uzyskać gwarancję producenta na nowy kocioł gazowy czy pompę ciepła, należy dokonać zakupu w autoryzowanym punkcie sprzedaży, u autoryzowanego partnera handlowego lub autoryzowanego instalatora. Wtedy również zyskuje się pewność, że system został dobrze dobrany do lokalu, w którym ma być zainstalowany. Ważne, aby nie kupować urządzeń z niesprawdzonego źródła, np. w internecie. Cena nie zawsze jest niższa niż u instalatora, a kupujący nie ma pewności, że sprzedawca dysponuje odpowiednimi kompetencjami w zakresie doboru tego typu produktów.

Podstawowy okres gwarancji jest uzależniony od producenta, typu urządzenia i rodzaju części. Najczęściej są to dwa lata, a na części szybko zużywające się 6 miesięcy. Jednak producent może ten okres dowolnie wydłużyć. De Dietrich Technika Grzewcza oferuje nawet 8 lub 10 lat gwarancji na korpusy podgrzewaczy c.w.u. ze stali nierdzewnej, 7 lub 8 lat na aluminiowo-krzemowe wymienniki kotłów, 5 lat na stalowy wymiennik i żeliwne wymienniki kotłów stojących, panele solarne czy systemy spalinowe.

Gdy okres podstawowej gwarancji jest dla klienta niewystarczający zwykle ma on szansę wykupienia dodatkowej, przedłużonej gwarancji na niektóre typy urządzeń. Pozwala ona wydłużyć okres bezpiecznego i komfortowego użytkowania produktów, a po upływie okresu podstawowej gwarancji urządzenia zapewnia dalszą opiekę nad właściwym jego funkcjonowaniem ze strony Producenta. W ramach umowy, w przypadku awarii nie z winy użytkownika, Producent zapewnia diagnostykę urządzenia, usunięcie usterek, wymianę określonych części zamiennych i przywrócenie urządzenia do pracy. W De Dietrich taka gwarancja to DD Assistance, która pozwala na wydłużenie okresu gwarancyjnego o 3 lata, łącznie do 5 lat. Oczywiście dotyczy to tych elementów urządzeń, które w okresie gwarancji podstawowej nie są objęte gwarancją producenta taką samą lub dłuższą niż określona w programie DD Assistance, czyli 5, 7 lub 8 lat.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: