Grupa BDR Thermea zwiększa produkcję pomp ciepła

Przez Monika
W Newsy
13 października, 2022
0 komentarzy
391 Views

BDR Thermea Group, wiodący producent inteligentnych rozwiązań klimatyzacyjnych w pomieszczeniach, zwiększa produkcję pomp ciepła, aby zaspokoić szybko rosnące zapotrzebowanie konsumentów na zrównoważone i energooszczędne rozwiązania grzewcze. Rosnące ceny gazu i obawy o bezpieczeństwo energetyczne przyspieszają zapotrzebowanie na pompy ciepła i rozwiązania hybrydowe w całej Europie.

Grupa BDR Thermea otworzy nowe linie produkcyjne pomp ciepła w swoich zakładach produkcyjnych w Apeldoorn w Holandii i Bassano del Grappa we Włoszech. Od lipca 2023 roku będą one oprócz kotłów gazowych produkować także pompy ciepła. Firma zwiększy również moce produkcyjne o 50% w swoich istniejących zakładach produkujących pompy ciepła w Mertzwiller we Francji i Vilafranca del Penedès w Hiszpanii, a także zwiększy produkcję zasobników ciepłej wody użytkowej – kluczowego elementu systemów pomp ciepła – we francuskim Mertzwiller oraz w Stambule w Turcji.

Grupa BDR Thermea zamierza zwiększyć roczną produkcję pomp ciepła do 800 000 sztuk do 2026 roku.

Pompy ciepła i rozwiązania hybrydowe odgrywają kluczową rolę w transformacji energetycznej. Są bardzo wydajne i umożliwiają rezygnację z węgla w przypadku ogrzewania budynków mieszkalnych. Dzisiejsze gwałtownie rosnące ceny gazu i obawy o bezpieczeństwo energetyczne znacząco zwiększają popyt na pompy ciepła. Jako BDR Thermea w ostatnich latach zainwestowaliśmy w rozszerzenie naszej oferty pomp ciepła i szkolenie instalatorów w zakresie obsługi tych rozwiązań. Teraz nadszedł czas na zwiększenie skali, aby nadążyć za popytem – mówi Peter Snel, CTO w BDR Thermea Group. – A ponieważ popyt nadal rośnie, już przewidujemy dalszą ekspansję – dodaje. 

Jako jeden z największych na świecie producentów produktów grzewczych i chłodniczych – od wysokowydajnych kotłów po innowacyjną technologię pomp ciepła i powiązane usługi – Grupa BDR Thermea znajduje się na pierwszej linii frontu, jeśli chodzi o transformację energetyczną. Jest to możliwe dzięki szerokiej gamie innowacyjnych produktów i rozwiązań w zakresie ekologicznych urządzeń grzewczych. Obecnie firma prowadzi udane testy w 100% wodorowych kotłów. Ponadto ogłosiła właśnie, że ​​pierwszy w historii kocioł na czysty wodór do zastosowań komercyjnych jest gotowy do testów.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: