Gołębi Patrol mierzy stan zanieczyszczonego powietrza w Londynie

Przez Monika
W Klienci indywidualni
12 maja, 2016
0 komentarzy
1809 Views

Jakiś czas temu wspominaliśmy na blogu o możliwości sprawdzenia jakości powietrza wykorzystując aplikację w telefonie. Okazuje się, że mogą to również robić… gołębie.

pigeonNie, to nie żart. Startupowcy oraz ekolodzy z Londynu stworzyli dla ptaków specjalne “plecaki”, w których znajdują się czujniki zanieczyszczenia oraz nadajniki GPS. “Pigeon Air Patrol”, czyli Gołębi Patrol Powietrzny, krąży po mieście i zbiera informacje na temat jakości londyńskiego powietrza.

W ten sposób gromadzone są ważne informacje na temat jakości powietrza w różnych zakątkach miasta. Wypuszczenie “Gołębiego Patrolu” nie było traktowane jedynie jako projekt badawczy, ale również miało na celu zwrócenie uwagi na pogarszający się stan powietrza nad stolicą Wielkiej Brytanii. Dlaczego gołębie? Ponieważ są to ptaki, które latają dość szybko i nisko, a według pomysłodawców projektu to wystarczy, aby zgromadzić odpowiednie dane na czujnikach.

Poziom stężenia trującego smogu w Londynie jest nieustannie monitorowany przez specjalne urządzenia, jednak nie dają one całkowitego obrazu zaistniałego problemu. “Gołębi Patrol” jest idealnym uzupełnieniem tych informacji.

Dla tych bardziej ciekawych i wnikliwych przygotowano twitterowe konto, poprzez które można składać prośby o sprawdzenie czystości powietrza w danej okolicy.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: