Fotowoltaika rośnie w siłę

Przez Monika
W Newsy
25 lutego, 2021
0 komentarzy
618 Views

Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na odnawialne źródła energii. Takie rozwiązanie nie tylko przyczynia się do poprawy jakości powietrza, ale także pozwala zaoszczędzić na rachunkach. 

Jak pokazują najnowsze dane 22 lutego  średnia produkcja energii elektrycznej w godzinach 11-12 wynosiła 1935,7 MWh. To jak dotąd najlepszy wynik w obszarze energetyki słonecznej. Polskie Sieci Elektroenergetyczne udostępniły ostatnie wyniki, które niewątpliwie pokazują skalę fotowoltaiki w naszym kraju. Łączna moc z wszystkich elektrowni w 2020 roku przekroczyła 50 GW, z czego 12 GW pochodziło z odnawialnych źródeł energii. Ocenie najwięcej energii produkują elektrownie wiatrowe i fotowoltaika. Warto zauważyć, że jeszcze w 2019 roku łączna moc z fotowoltaiki wynosiła 900 MV, natomiast w 2020 już ponad 3,9 GW. 

Wykorzystywanie alternatywnych źródeł energii to jeden z priorytetów dla całej UE. Jak pokazują raporty dotyczące poziomu zanieczyszczeń to właśnie nasz kraj znajduje się w niechlubnej czołówce. Nadszedł czas, żeby to zmienić i przejść na rozwiązanie przyjazne środowisku.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: