Finansowanie wymiany urządzeń grzewczych w 2016 roku

Przez Monika
W Klienci indywidualni
31 grudnia, 2015
0 komentarzy
2609 Views

Rok 2016 będzie kolejnym rokiem walki ze smogiem.

blogUstawa antysmogowa dała samorządom realne narzędzie do tworzenia regulacji na temat tego, jakim paliwem czy za pomocą jakiego kotła będzie można ogrzewać domy w danym mieście czy gminie. To, czy miasta z niej skorzystają, to na razie zagadka, ale trzeba pamiętać, że według statystyk to właśnie ogrzewanie gospodarstw domowych jest w prawie 90% przyczyną zanieczyszczeń powietrza.

To czy inne miasta pójdą drogą Krakowa, Wrocławia czy Warszawy w walce ze smogiem, nie jest oczywiste. Wiadomo jednak, że w obecnej perspektywie finansowej UE i krajowych funduszach środowiskowych znajdują się środki na wymianę starych kotłów i zastąpienie ich bardziej ekologicznymi rozwiązaniami. Branża grzewcza prawdopodobnie skorzysta na tych programach, zachęcając swoich Klientów do wymiany urządzeń w ramach dotacji czy preferencyjnych pożyczek.

Rok 2016 będzie wyjątkowo bogaty w programy krajowe i europejskie. Obok znanej powszechnie Kawki będzie funkcjonował program Lemur dla budynków użyteczności publicznej, Ryś wspierający termomodernizację budynków jednorodzinnych czy Bocian dla zwiększenia produkcji energii z instalacji wykorzystujących OZE. Możliwości będzie naprawdę dużo.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: