ErP – narzędzie kalkulacyjne od De Dietrich

Przez Adam
W Instalatorzy
13 października, 2015
0 komentarzy
2197 Views

26 września 2015 roku weszła w życie Dyrektywa ErP dotycząca etykietowania produktów związanych z energią oraz ekoprojektu. Oprócz tego, że producenci nie będą odtąd dostarczać na rynki UE klasycznych urządzeń techniki grzewczej – w odniesieniu do kotłów gazowych dostępne będą jedynie konstrukcje kondensacyjne, zmienia się coś jeszcze. Dyrektywa ErP dotyczy też oznakowania energetycznego.

Oblogbowiązek dostarczenia do użytkownika dokumentacji wymaganej przez Dyrektywę ErP spoczywa na dostawcy urządzenia do użytkownika, czyli na instalatorze lub hurtowni. Jeśli jest to urządzenie lub pakiet występujący pod jednym numerem referencyjnym jednego producenta, wówczas wszelka dokumentacja jest dostarczana staraniem tegoż producenta. Jeśli dostawca dostarcza kilka pozycji, to sam zobowiązany jest do przekazania dokumentacji pakietu, korzystając z cząstkowych dokumentacji producenta (producentów), wypełniając kartę zestawu oraz emitując odpowiadającą zestawowi etykietę energetyczną.

Firma De Dietrich przygotowała narzędzie on-line dla sprawnej kompletacji dokumentacji wymaganej Dyrektywą ErP. Dostęp do narzędzia jest otwarty dla wszystkich chętnych. Narzędzie kalkulacyjne posiada bogatą bazę danych i pozwala na:

  • wydrukowanie karty i etykiety produktu w przypadku, gdy oryginał z opakowania zaginął,
  • wydrukowania karty i etykiety zestawu zdefiniowanego jednym numerem referencyjnym,
  • wydrukowanie karty i etykiety zestawu złożonego z kuliku urządzeń dostarczanych pod kilkoma numerami referencyjnymi,
  • wydrukowanie karty i etykiety urządzeń złożonych z produktów De Dietrich i innych dostawców.

Narzędzie dostępne jest na stronie www.dedietrich.pl oraz www.erp-dedietrich.pl.

narzedzie kalkulacyjne

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: