Ekologiczne pompy ciepła jako sposób walki ze smogiem

Przez Adam
W Klienci indywidualni
28 stycznia, 2020
0 komentarzy
502 Views

Problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza oraz smogiem doskwierają nam coraz mocniej. To, czym oddychamy ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Wybierając odpowiednie urządzenie grzewcze możemy poprawić obecną sytuację.

Kiedy powietrze jest zanieczyszczone, do naszego układu oddechowego dostają się szkodliwe substancje m.in. metale ciężkie, sadza czy benzopiren, który ma działanie rakotwórcze. Zły stan powietrza może powodować różnego typu alergie, bóle głowy, zapalenia gardła, płuc i oskrzeli oraz problemy z oddychaniem czy koncentracją. Często jednym z elementów przyczyniających się do schorzeń układu nerwowego i depresji jest smog. Jakość powietrza jest codziennie analizowana, dlatego kiedy normy zostają przekroczone, co zimą zdarza się bardzo często, aktywność fizyczna oraz spacery szczególnie w przypadku kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych powinny zostać ograniczone do minimum.

Rozwiązaniem problemu emisji szkodliwych substancji jest wykorzystywanie Odnawialnych Źródeł Energii. Urządzeniem, które nie zagraża naszemu środowisku oraz gwarantuje komfort pracy jest pompa ciepła. W sposób ekologiczny i energooszczędny przetwarza ona energię na ogrzewanie i podgrzanie ciepłej wody, która służy mieszkańcom.

Najchętniej wybierane przez użytkowników sprężarkowe pompy ciepła wymagają zasilenia energią elektryczną. Pobór energii elektrycznej stanowi jedynie ok. 20%, natomiast pozostała część ciepła dostarczanego do obiektu jest darmowa. Co ważne, w miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego. Spaliny wydobywające się z elektrowni podczas produkcji energii elektrycznej, zużywanej przez pompę ciepła są o wiele mniej szkodliwe niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domków jednorodzinnych.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: