Dotacje w woj. lubuskim

Przez Monika
W Klienci indywidualni
15 listopada, 2018
0 komentarzy
2864 Views

Na początku listopada br. rozpoczął się nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie na rozbudowę systemu dystrybucyjnego w celu zwiększenia możliwości przyłączania odnawialnych źródeł energii w województwie lubuskim.

fotowoltaikaZarząd Województwa Lubuskiego 5 listopada br. rozpoczął nabór w konkursie na unijne dofinansowanie projektów zakładających budowę oraz modernizację sieci dystrybucyjnych średniego oraz niskiego napięcia. Zadania będą realizowane w ramach działania 3.1 „Odnawialne  źródła energii” z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020.

Zasady dofinansowania

O dofinansowanie mogą ubiegać się operatorzy systemów dystrybucyjnych działający na terenie województwa lubuskiego. Poziom dofinansowania wynosi maksymalnie nawet 85% kosztów kwalifikowanych, a budżet całego projektu to 15 mln zł. Wnioski będą zbierane do 29 listopada br., a rozstrzygnięcie przewidziano na luty lub marzec przyszłego roku.

Poza tym konkursem, 26 listopada startuje kolejny nabór wniosków w konkursie na unijne dofinansowanie do uruchomienia produkcji energii odnawialnej. Tutaj projekty także będą realizowane z działania 3.1. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. W tym przypadku jednak odbiorcami projektu są przedsiębiorcy, samorządy i ich podmioty czy jednostki sektora publicznego. przedmiotem dofinansowania mogą być m.in. budowy elektrowni wiatrowych, wodnych i biomasowych o mocy do 5 MW, elektrowni fotowoltaicznych o mocy do 2 MW, a także biogazowni o mocy do 1 MW. Poziom dofinansowania również wynosi maksymalnie 85% kosztów kwalifikowanych, jednak budżet całego projektu to już 45 mln zł. Nabór wniosków będzie prowadzony do 30 stycznia br. Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na sierpień przyszłego roku.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: