Dotacje OZE w województwie podlaskim i kujawsko-pomorskim

Przez Monika
W Klienci indywidualni
13 września, 2018
0 komentarzy
1201 Views

Na Podlasiu przygotowywane są nowe projekty, które otrzymały unijne dofinansowanie. W województwie Kujawsko-Pomorskim z kolei rozpoczął się właśnie nabór wniosków do inwestycji w odnawialne źródła energii. Jednym słowem: dzieje się!

Inisol POWER SETZarząd Województwa Podlaskiego wybrał projekty, które dostaną dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

Gdzie trafią pieniądze?

Z unijnego wsparcia skorzysta Przedsiębiorstwo Komunalne w Siemiatyczach. Fundusze przeznaczone zostaną na budowę małej elektrowni wodnej i fotowoltaicznej oraz będą zasilać w energię stację uzdatniania wody w Siemiatyczach. Według prognoz, planowana produkcja energii sięgnie ok. 59 MWh w skali roku. Wartość projektu wynosi niemal 912 tys. zł. Unijne dofinansowanie to 185,3 tys. zł.

Kolejny projekt dofinansowany unijnymi pieniędzmi to montaż instalacji fotowoltaicznej na dwóch budynkach stacji uzdatniania wody w miejscowościach Wierzbowina i Nowe Piekuty. Powstała instalacja będzie zasilać oba obiekty. Gmina otrzyma na ten cel aż 356 tys. zł przy całkowitej wartość inwestycji na poziomie 548 tys. zł.

Będą dotacje w województwie Kujawsko-Pomorskim

Dużo dzieje się w województwie Kujawsko-Pomorskim. Właśnie rozpoczął się nabór wniosków na unijne dotacje do inwestycji w odnawialne źródła energii. Działania odbywają się w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego – działanie 3.1: „Wspieranie wytwarzania i dystrybucji energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych”. Działania dotyczą wykorzystania mikroinstalacji w budynkach mieszkalnych i publicznych oraz w szpitalach wojewódzkich.

Aplikacje składać mogą m.in. jednostki samorządu terytorialnego, spółdzielnie mieszkaniowe, wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego, a także organizacje pozarządowe. Do wsparcia przewidziano projekty dotyczące budowy lub modernizacji jednostek wytwarzania energii elektrycznej lub cieplnej z mikroinstalacji OZE w budynkach użyteczności publicznej oraz mieszkaniowych – nie dotyczy to mikroinstalacji wiatrowych.

Nabór wniosków trwa do 23 listopada. Ogłoszenie wyników odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: