Dotacje na OZE w woj. kujawsko-pomorskim

Przez Monika
W Klienci indywidualni
4 kwietnia, 2018
0 komentarzy
1207 Views

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego przedstawił wyniki konkursu na unijne dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego, które wesprą inwestycje w domowe instalacje odnawialnych źródeł energii.

solary2Dofinansowanie w wysokości 16,17 mln zł zostanie przeznaczone na 46 projektów, które w sumie zakładają montaż ok. 1,5 tys. domowych instalacji fotowoltaicznych, zestawów kolektorów słonecznych lub pomp ciepła. Inwestycje w odnawialne źródła energii z dofinansowaniem z Unii Europejskiej zostaną zrealizowane m.in. w największych miastach województwa, np.:

– Bydgoszcz otrzyma 470 tys. zł na montaż urządzeń OZE na 12 obiektach publicznych – przede wszystkim szkołach i basenach;

– Toruń pozyskał 438 tys. zł dofinansowania na budowę instalacji fotowoltaicznych na 5 gminnych budynkach – głównie szkołach;

– Inowrocław otrzyma 500 tys. zł na montaż 17 instalacji na budynkach prywatnych.

Dofinansowanie otrzymało ponadto 5 projektów zakładających wykorzystanie OZE w obiektach służby zdrowia. Inwestycje za 2,911 mln zł zostaną zrealizowane m.in. w Grudziądzu, Toruniu i Brodnicy. Wartość dofinansowania z UE sięga w tym przypadku łącznie 1,35 mln zł.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: