Do podziału 2 mld zł z programu Sokół

Przez Monika
W Klienci indywidualni
18 grudnia, 2018
0 komentarzy
429 Views

Szansę na dofinansowanie z programu Sokół mają przedsiębiorcy, którzy złożą swoje propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii, mających służyć ograniczeniu oddziaływania na środowisko. Budżet programu przekracza 2 mld zł.

logotyp-05Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przygotował program priorytetowy – „Wsparcie dla innowacji sprzyjających zasobooszczędnej i niskoemisyjnej gospodarce”, część 1) „Sokół – wdrożenie innowacyjnych technologii środowiskowych”. Jego beneficjentami mogą być jedynie przedsiębiorcy, dla których przewidziano dofinansowanie bezzwrotne w formie dotacji (faza B+R) oraz finansowanie zwrotne w postaci pożyczki (dotyczy fazy B+R oraz fazy wdrożenia technologii).

Przedsięwzięcia zgłaszane przez przedsiębiorców do NFOŚiGW muszą charakteryzować się innowacyjnością co najmniej na poziomie krajowym. Ponadto, konieczne jest wpisanie się w jeden z tzw. obszarów Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS). Są to m.in.:

– KIS nr 4: Wysokosprawne, niskoemisyjne i zintegrowane układy wytwarzania, magazynowania, przesyłu i dystrybucji energii;

– KIS nr 5: Inteligentne i energooszczędne budownictwo;

– KIS nr 6: Rozwiązania transportowe przyjazne środowisku.

Nabór w programie Sokół rozpocznie się 3 grudnia i potrwa do 28 lutego 2019 r. Przez ten okres będą przeprowadzane szkolenia dla przedsiębiorców z przygotowania wniosków, których terminy zostaną podane na stronie internetowej Narodowego Funduszu.

Do NFOŚiGW w ramach dwóch pierwszych naborów wpłynęło 76 wniosków na łączną kwotę wnioskowanego dofinansowania ponad 2,31 mld zł.

 

Fot. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: