Do BDR Thermea Group dołącza Hitecsa

Przez Adam
W Instalatorzy
28 września, 2021
0 komentarzy
77 Views

​​Grupa BDR Thermea włącza do swojej oferty urządzenia marki Hitecsa i odtąd będzie oferować swoim hiszpańskim klientom komercyjne rozwiązania w zakresie pomp ciepła. 

Grupa BDR Thermea przejmie 100% udziałów przedsiębiorstwa Hiplus Aire Acondicionado, S.L., działającego pod marką Hitecsa. Hitecsa jest znaczącą na hiszpańskim rynku firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i dostawami komercyjnych i przemysłowych systemów klimatycznych. Rozwija się także w sektorze pomp ciepła, specjalizując się w kompletnych rozwiązaniach powietrze-powietrze i powietrze-woda dla klientów komercyjnych i przemysłowych. 

Hitecsa stanie się częścią Baxi Spain&Portugal, co pomoże grupie BDR Thermea lepiej obsługiwać klientów na szybko rozwijającym się rynku pomp ciepła poprzez rozszerzenie jej zasięgu na sektor komercyjny. Będzie odtąd możliwe oferowanie przez BDR Thermea całej gamy produktów pomp ciepła spełniających wszystkie potrzeby klientów, od budynków mieszkalnych po duże obiekty komercyjne. Połączona działalność będzie w stanie jeszcze lepiej wspierać klientów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, które pomogą im szybciej poruszać się w procesie transformacji energetycznej.

Od 1982 roku Hitecsa jest ważnym producentem na hiszpańskim rynku komercyjnych i przemysłowych systemów klimatyzacji. Hitecsa ma siedzibę w Barcelonie. W tym rejonie działają dwie fabryki produkujące systemy grzewcze, klimatyzacyjne i wentylacyjne. Firma znana jest z oferowania systemów szytych na miarę dla klientów komercyjnych i przemysłowych w Hiszpanii i Portugalii. Oferuje kompletne rozwiązania obejmujące logistykę, produkcję i montaż. Hitecsa zatrudnia ponad 160 pracowników. Jej przejęcie przez BDR Thermea Group od hiszpańskiego funduszu inwestycyjnego private equity, Phi Industrial, zostanie prawdopodobnie sfinalizowane w tym roku, nadal wymaga zatwierdzenia przez organy antymonopolowe.

Więcej informacji na stronie http://www.hitecsa.com/en

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

komentarze z facebooka: