De Dietrich w projekcie edukacyjnym Autobus Energetyczny

Przez Monika
W Klienci indywidualni
8 marca, 2016
0 komentarzy
2558 Views

Autobus EnergetycznyAutobus Energetyczny to mobilne centrum informacyjno-edukacyjne, znajdujące się w specjalistycznie wyposażonym i przeznaczonym do tych zadań autobusie. Organizatorem kampanii jest Krajowa Agencja Poszanowania Energii, która na potrzeby akcji zakupiła autobus Man Lions City A21. Takie mobilne rozwiązanie zapewnia dotarcie z programem edukacyjnym bezpośrednio do mieszkańców gmin, reprezentantów władz samorządowych oraz lokalnych przedsiębiorców. W ramach realizacji projektu przeprowadzana jest kampania edukacyjną na terenie około 200 gmin rocznie, a jej odbiorcami jest ponad 27 tysięcy mieszkańców miast i wsi, uczniów w różnym wieku i samorządowców. Eksperci jeżdżący autobusem tworzą grupę doradczą oferującą nieodpłatną, niezależną i najbardziej aktualną wiedzę na tematy związane ze zmianami klimatu i efektywnością energetyczną.

Infografika pompa cieplaDo projektu dołączyła właśnie firma De Dietrich i w związku z tym w Autobusie Energetycznym zamontowano pompę ciepła Kaliko, która jest doskonałym przykładem urządzenia wykorzystującego odnawialne źródła energii. Obok pompy ciepła zamontowano również interaktywną infografikę, w przejrzysty sposób objaśniającą zasady działania pompy ciepła. Każdy ze zwiedzających, dotykając instalacji ciepłej wody, będzie mógł „na własnej skórze” poczuć ciepło, które zostało pozyskane z otaczającego nas powietrza.

Głównym celem kampanii Autobus Energetyczny jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zmian klimatu, tj. przyczyn tych zmian i działań, jakie można podjąć, aby im przeciwdziałać. Celem projektu jest nie tylko dostarczenie informacji i udzielanie porad związanych z efektywnością energetyczną i ochroną środowiska, ale również zainicjowanie dyskusji na te tematy i wpływanie na decydentów tworzących lokalne strategie ekologiczno–środowiskowe w gminach. De Dietrich, kładąc nacisk zarówno na poszanowanie zasobów naturalnych, jak również na edukację najmłodszych w zakresie świadomości ekologicznej, doskonale wpisuje się w ten projekt.

Dnia 7 marca Autobus wyruszył w trasę i przez najbliższe dni będzie podróżował po województwie świętokrzyskim. W naszym newsletterze, na blogu i Facebooku będziemy na bieżąco informować o trasie autobusu. Koordynatorem projektu w De Dietrich jest Tomasz Popiel, Product Manager.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: