Marka De Dietrich uczestnikiem miasteczka wodorowego

Przez Adam
W Klienci indywidualni
22 maja, 2023
0 komentarzy
187 Views

W połowie maja specjalne miasteczko wodorowe stanęło w Poznaniu, a na przełomie maja i czerwca odwiedzi także kilka miast Wielkopolski. Firma BDR Thermea Poland, producent gazowych kotłów kondensacyjnych przystosowanych do spalania gazu z domieszką wodoru, miała okazję zaprezentować swoje urządzenia na stoisku partnerskim.

miasteczko wodorowe_fot waldemar wylegalski glos wielkopolski
Miasteczko wodorowe w Poznaniu/ fot. Waldemar Wylegalski/ Głos Wielkopolski

Poznaniacy mogli poznać paliwo przyszłości w specjalnym miasteczku wodorowym utworzonym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w ramach Roadshow. Czekały tam na nich m.in. warsztaty i prelekcje prezentujące nowinki technologiczne, ale także roboty, generatory prądu na wodór, samochód elektryczny zasilany wodorem i gazowe kotły kondensacyjne przystosowane do spalania gazu z domieszką wodoru marki De Dietrich.

Utworzenie miasteczka wodorowego było doskonałą okazją na poznanie szerokich możliwości, jakie daje zastosowanie wodoru oraz pokazanie, że może on skutecznie zrewolucjonizować wiele branż – od motoryzacyjnej, po instalacyjno-grzewczą.

Miasteczko wodorowe powstało przy okazji Środkowoeuropejskiego Forum Wodorowego H2 Poland. Kolejnymi miejscowościami, w których ono stanie będą: Chodzież, Słupca, Śrem, Bojanowo i Selików.

Źródło zdjęcia oraz materiału: https://gloswielkopolski.pl/miasteczko-wodorowe-stanelo-w-poznaniu-odwiedzi-kilka-miast-wielkopolski/ar/c5-17551657

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: