Czy transformacja energetyczna miast jest możliwa?

Przez Monika
W Bez kategorii
11 marca, 2021
0 komentarzy
375 Views

Z myślą o przyszłości burmistrz Châteauneuf-sur-Loire, jednej z francuskich gmin zdecydował się postawić na energię odnawialną i rozpoczął transformację energetyczną, w której BDR Thermea z dumą odgrywa główną rolę.

Wielokrotnie nagradzany projekt Ilot@ge – nazwa oznacza lokalną inicjatywę na rzecz transformacji energetycznej – został zapoczątkowany przez Bernarda Lageta, który jest burmistrzem Châteauneuf od ponad 20 lat. Projekt składa się z platformy do produkcji i magazynowania energii elektrycznej wytwarzanej z „zielonego” wodoru (produkowanego z wykorzystaniem zrównoważonej energii) na obszarach wiejskich na użytek własny.

W ramach tego pilotażowego projektu zainstalowano 100% kocioł wodorowy BDR Thermea Group, dzięki czemu Châteauneuf – dom dla około 1600 osób – jest pierwszym miejscem we Francji, w którym wypróbowano kocioł na czysty wodór, który po raz pierwszy został wprowadzony na rynek w Holandii w 2019 roku. Projekt Ilot@ge obejmuje wszystkie elementy łańcucha, w tym produkcję energii wiatrowej i słonecznej, akumulatory i magazynowanie wodoru, dystrybucję i użytkowanie domowe w ogrzewaniu lub energii elektrycznej. Testuje akceptację wśród lokalnych rezydentów instalacji paneli słonecznych i turbin wiatrowych oraz wykonalność lokalnej pętli zielonej energii na własny użytek domowy.

Warto dodać, że projekt Ilot@ge zdobył nagrodę za innowację w kategorii energii i efektywności energetycznej w konkursie Territorial Engineering Trophies przyznawanym przez Techni.Cités jest to francuski magazyn techniczny. Stanowi on przekonujący przykład dla innych miast nie tylko francuskich.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: