Czy Tesla stworzy elektrycznego vana?

Przez Monika
W Newsy
18 marca, 2021
0 komentarzy
321 Views

Jeszcze do niedawna Tesla nie potwierdzała informacji na temat nowoczesnego auta elektrycznego. Teraz już wiemy, że powstanie Van, który będzie zasilany energią słoneczną, dzięki zamontowanym w rozkładanym dachu panelom solarnym. 

Szef Tesli Elon Musk wielokrotnie wspomniał o możliwości wykorzystania napędu, który korzysta z energii słonecznej, jednak powtarzającym się problemem jest efektywność takiej formy. Bardzo ciężko jest stworzyć taki dach solarny, który będzie w stanie wygenerować odpowiednią ilość mocy, aby projekt i użytkowanie były opłacalne. Niezwykle istotne jest to w jakim miejscu się znajdujemy, gdzie parkujemy, jaka ilość promieni słonecznych pada na powierzchnię paneli itd. Efektywne ogniwa słoneczne mogą zwiększać zasięg pojazdu, a obecne technologie w dziedzinie energetyki słonecznej umożliwiają zastosowanie takiego rozwiązania. 

Elon Musk nie od zawsze był  zwolennikiem wykorzystania OZE ze słońca w pojazdach, jednak z czasem rozwoju technologii zmienił zdanie. Energia słoneczna zostanie wykorzystana przez Teslę w stalowym modelu Cybertruck. Obecnie według opinii Muska najlepszym sposobem na optymalne wykorzystanie energii słonecznej i napędzenie pojazdu jest własna instalacja solarna na dachu domu i ładowanie pojazdu w gospodarstwie. Wtedy samochód byłby w pełni niezależny od benzyny czy energii elektrycznej.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: