Czy rekuperacja się opłaca?

Przez Adam
W Porady
8 września, 2020
0 komentarzy
139 Views

Czy wentylacja zawsze musi oznaczać utratę ciepła, reakcję alergiczną i zwiększenie wilgoci w pomieszczeniu? Teraz nie musimy już wybierać między oszczędzaniem, ciepłem i świeżym powietrzem. Rozwiązaniem łączącym wszystkie te cechy jest urządzenie z systemem rekuperacji. 

Rekuperacja polega na pobieraniu powietrza z zewnątrz budynku przy jednoczesnym wypuszczeniu go z wewnątrz. Takie rozwiązanie przewyższa tradycyjny, grawitacyjny model wentylacji w wielu aspektach. Pozwala na pobieranie powietrza wolnego od zanieczyszczeń, kurzu oraz insektów. Umożliwia to użytkownikom na oddychanie czystym powietrzem bez obawy o zdrowie. Dzięki pozbywaniu się dwutlenku węgla oraz nadmiaru wilgoci z budynków możliwe jest zachowanie odpowiedniej jakości powietrza, co uniemożliwia rozwój pleśni, bakterii oraz grzybów w domu lub wewnątrz systemu wentylacji. Filtracja powietrza zapobiega reakcjom alergicznym wywoływanym przez pyły, co również wpływa na komfort domowników oraz ułatwia funkcjonowanie. 

Jedną z najważniejszych zalet systemu jest możliwość odzyskiwania ciepła w czasie procesu wentylacji pomieszczeń. Zimniejsze powietrze z zewnątrz budynku jest ogrzewane przez powietrze wypuszczane z wewnątrz. Pozwala to zaoszczędzić nawet do połowy kosztów ogrzewania budynku przy zachowaniu czystego i świeżego powietrza. Jest to istotna kwestia dla wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić na ogrzewaniu przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej wentylacji.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: