Czy pompa ciepła to ogrzewanie elektryczne?

Przez Adam
W Klienci indywidualni
1 grudnia, 2020
0 komentarzy
455 Views

Powietrzne pompy ciepła to doskonała propozycja nie tylko dla tych, którzy dbają o ochronę środowiska. Ich główną zaletą jest niezależność od wahających się na rynku cen nośników energii, np. cen gazu oraz niskie koszty eksploatacyjne. To rozwiązanie przyszłości, które sprawdzi się zarówno w nowym, jak i modernizowanym domu. 

Choć pompy ciepła zasilane są energią elektryczną, to większą część energii – nawet ok. 80%, czerpią ze źródeł odnawialnych, dzięki czemu redukcja kosztów ogrzewania sięga nawet 70% w porównaniu do instalacji tradycyjnych. Niskie koszty użytkowe oraz przyjazne dla środowiska działanie skutecznie zachęcają, ale to nie wszystko, co pompy ciepła mają do zaoferowania. 

W przypadku powietrznych pomp ciepła moduł zewnętrzny może być zainstalowany wszędzie, niezależnie od ukształtowania terenu. Dostępność na rynku dwóch rodzajów pomp powietrznych, split lub monoblok, to jeszcze większe możliwości zastosowania. Urządzenie typu split składa się z dwóch jednostek: zewnętrznej oraz wewnętrznej zainstalowanej w budynku. Oba moduły muszą być ze sobą połączone przewodami, w których przepływa czynnik chłodniczy. Pompa ciepła typu monoblok składa się z jednej jednostki zawierającej wszystkie elementy układu i montowana jest na zewnątrz budynku. W przypadku domu modernizowanego istotny może być fakt, że urządzenia te dobrze współpracują z dodatkowym źródłem w postaci kotła, który może wówczas stanowić wspomaganie przy szczytowym zapotrzebowaniu ciepła w najzimniejszych okresach roku. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: