Co nowego w związku z ErP?

Przez Monika
W ErP
2 lipca, 2015
0 komentarzy
1810 Views

Druga połowa 2015 roku to szczególny okres dla branży grzewczej. Trwają bowiem intensywne przygotowania do wdrożenia zaleceń związanych z zapisami dyrektywy ErP. Wiele znanych i popularnych produktów zniknie z ofert producentów, ale jest to również niepowtarzalna okazja dla zaprezentowania nowości. Ich zapowiedzią była największa i najbardziej prestiżowa impreza targowa ISH we Frankfurcie nad Menem. Jednym z największych wystawców była grupa przemysłowa BDR Thermea, którą reprezentowała między innymi marka De Dietrich.
Portrait of a beautiful young adult white happy womanHarmonogram wdrażania dyrektywy ErP narzuca dwie daty: 1 sierpnia i 26 września. W ofercie De Dietrich od tego czasu zmieni się sporo. Tylko do końca czerwca instalatorzy mogli zamawiać kotły: DTGx, DTG 130/1300, GTU 120/1200, GTU C 120/1200, DTG 230S, DTG 330S, DTG 330 EcoNox. Nie są już także dostępne klasyczne wiszące kotły gazowe ZENA MS z zamkniętą komorą spalania oraz klasyczne, wiszące kotły gazowe ZENA MS z otwartą komorą spalania. Z kolei tylko do wyczerpania zapasów będą sprzedawane klasyczne kotły gazowe Mainfour z zamkniętą i otwartą komorą spalania. Oznacza to, że już niebawem instalatorzy przestaną oferować te produkty swoim klientom, a zaczną oferować nowości.

Adam pisał już o wprowadzeniu do sprzedaży kotła MCR3 Plus oraz pomp ciepła KALIKO Essentiel oraz KALIKO Split. Kolejne nowości zaprezentujemy już niebawem.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: