BDR Thermea sprząta Wrocław w akcji „Otwarci na środowisko”

Przez Monika
W Instalatorzy
17 czerwca, 2021
0 komentarzy
509 Views

W piątek, 11 czerwca, firma BDR Thermea uczestniczyła w ekologicznej inicjatywie sprzątania Wrocławia „Otwarci na środowisko”. Blisko 150 uczestników, wśród których byli przedstawiciele kilkudziesięciu przedsiębiorstw, uporządkowało nadodrzańskie okolice wrocławskich Osobowic. 

Dla firmy BDR Thermea niezwykle ważna jest idea zrównoważonego rozwoju i ekologii, stąd nie mogło jej zabraknąć podczas akcji organizowanej przez Art Open Studio Reklamy. Przez kilka godzin wspólnego sprzątania udało się zebrać dwa duże kontenery śmieci i kilka odpadów wielkogabarytowych. 

Idea sprzątania Wrocławia bardzo dobrze wpisuje się w naszą koncepcję ECO Solutions, która odzwierciedla odpowiedzialność za klimat, jakość powietrza, a także zasoby energetyczne ziemi. W naszym życiu codziennym przybiera ona co prawda postać produkowania energooszczędnych urządzeń grzewczych, wykorzystujących odnawialne źródła energii, jednakże jesteśmy również odpowiedzialni za nasze produkty po okresie ich użytkowania, aby materiały, z których są wykonane, były przyjazne środowisku i już jako odpady wchodziły do procesu recyklingu, nie stanowiąc zagrożenia dla przyszłych pokoleń. Odnosząc się do samego sprzątania, nad Odrą można znaleźć mnóstwo porozbijanych butelek, kawałków folii, zużyte opony, fragmenty mebli, opakowania po napojach i chemii budowlanej. Tak porzucone uprzykrzają krajobraz i są niebezpieczne dla spacerujących osób, które mogą się nimi skaleczyć lub co najmniej pobrudzić. Z drugiej strony substancje chemiczne i kawałki tworzyw sztucznych zatruwają ziemię i wodę, stanowiąc zagrożenie dla ekosystemu roślinnego, a także zamieszkających tutaj zwierząt – komentuje Tomasz Popiel, Manadżer Działu Marketingu.

Akcji towarzyszyły elementy współzawodnictwa – za każdy worek śmieci można było dostać naklejkę, a osoby, które zebrały ich najwięcej, otrzymały nagrody zapewnione przez sponsorów wydarzenia. Po ciężkiej pracy uczestnicy akcji regenerowali siły podczas integracji. 

Następna akcja sprzątania już za rok.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: