BDR Thermea Group na międzynarodowych Targach ISH 2023

Przez Monika
W Newsy
20 marca, 2023
0 komentarzy
464 Views

BDR Thermea Group wzięła udział w kolejnej edycji Targów ISH będących międzynarodowym wydarzeniem skierowanym do branży HVAC.

BDR Thermea Group na ISH 2023/ fot. Tomasz Popiel

Targi ISH odbywające się co dwa lata we Frankfurcie nad Menem, koncentrują się na prezentacji oferty i najnowszych rozwiązań dotyczących m.in. zrównoważonych technologii grzewczych i klimatyzacyjnych oraz inteligentnych systemów domowych. Największa na świecie przestrzeń wystawiennicza dla branży HVAC stała się miejscem pokazującym szereg praktycznych rozwiązań najważniejszych problemów naszych czasów – inteligentnych technologii mających na celu ochronę klimatu i dostępnych zasobów naturalnych poprzez wykorzystanie energii odnawialnej.

Tegoroczna edycja Targów ISH udowadnia, że osiągnięcie celów klimatycznych jest możliwe, ale potrzebna jest do tego wzajemna współpraca, a czasami połączenie wielu na pozór różnych systemów i branż. Te kilka marcowych dni pokazało, że branża HVAC dysponuje wieloma rozwiązaniami, które mogą przynieść sukces w transformacji sektora energetycznego.

BDR Thermea Grup zaprezentowała najnowsze rozwiązania marek Remeha i Brötje

Od 13 do 17 marca odwiedzający miejsce wystawiennicze targów ISH we Frankfurcie nad Menem mogli poznać produkty i innowacyjne rozwiązania dostępne w portfolio BDR Thermea Group, która z dumą prezentowała technologie i inteligentne urządzenia grzewcze marek: August Brötje GmbH, Remeha, BAXI, DE DIETRICH THERMIQUE i Baymak.

Podczas tegorocznej edycji targów ISH, Dyrektor Generalny BDR Thermea Group, Bertrand Schmitt oraz Dyrektor Zarządzający BDR Thermea Group w Niemczech, Christian Sieg, podzielili się wizją BDR Thermea dotyczącą transformacji energetycznej.

Bertrand Schmitt, Dyrektor Generalny BDR Thermea Group mówił o zaangażowaniu firmy w proces transformacji energetycznej i inwestycji 900 milionów euro w ciągu pięciu lat w zwiększenie skali badań i rozwoju oraz produkcji pomp ciepła, urządzeń hybrydowych, kotłów wodorowych i sieci ciepłowniczych. Podzielił się także informacjami o zaawansowanych działaniach firmy mających na celu zwiększenie rocznej produkcji pomp ciepła do 800 000 sztuk. Aby to osiągnąć, BDR Thermea Group otwiera nowe linie produkcyjne w zakładach produkcyjnych w Apeldoorn w Holandii i Bassano del Grappa we Włoszech, a także zwiększa moce produkcyjne o 50% w zakładach w Mertzwiller we Francji i Vilafranca del Penedès w Hiszpanii.

Natomiast Christian Sieg, Dyrektor Zarządzający BDR Thermea Group w Niemczech, opowiedział o nowych rozwiązaniach na rynek niemiecki, takich jak koncepcyjna prefabrykowana kotłownia Remeha do zastosowań komercyjnych oraz o nowych hybrydowych rozwiązaniach marki Brötje.

Marka Brötje z udoskonaloną pompą ciepła

Jednym z przełomowych produktów prezentowanych na Targach ISH była jednostka wewnętrzna do monoblokowej pompy ciepła niemieckiej marki Brötje. Urządzenie umożliwia instalatorom szybkie i łatwe dodanie pompy ciepła do kotła gazowego. Mieści się z tyłu kotła gazowego, zajmując bardzo mało miejsca.

Zaprezentowane rozwiązanie jest szczególnie istotne dla klientów z rynku niemieckiego, gdzie od 2024 r. wszystkie nowo zainstalowane systemy grzewcze muszą być zasilane w 65% energią odnawialną. Innowacja, która ma zostać wprowadzona na rynek jeszcze w tym roku, już wzbudziła wiele emocji wśród klientów.

Koncepcyjna prefabrykowana kotłownia Remeha

Podczas Targów ISH 2023 zaprezentowana została także prefabrykowana kotłownia marki Remeha. Kotłownia, odpowiednia dla komercyjnych i większych nieruchomości mieszkalnych, zawiera m.in. pompę ciepła o mocy 25 kW oraz nowy prototyp komercyjnego kotła Remeha w 100% gotowego do użycia wodoru, który może być instalowany na ziemi w pobliżu budynku lub na jego dachu. Klienci mogą go rozszerzyć o panele fotowoltaiczne, klimatyzację, elektrolizery do produkcji wodoru i wiele innych.

Tegoroczna edycja targów ISH, obok możliwości zaprezentowania innowacji w zakresie HVAC przyczyniającej się do dekarbonizacji budynków i urzeczywistnienia transformacji energetycznej, pozwoliła również na spotkanie z klientami i dzielenie się pomysłami na to, jak można współpracować na rzecz zrównoważonej przyszłości.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: