Baxi jednym z liderów niskoemisyjnych technologii w Wielkiej Brytanii

Przez Adam
W Instalatorzy
20 kwietnia, 2021
0 komentarzy
99 Views

Podczas pierwszej, publicznej prezentacji domu zeroemisyjnego w Wielkiej Brytanii Baxi Heating oraz Worcester Bosch przedstawią swoje najnowsze urządzenia czerpiące energię z wodoru. 

Projekt zademonstruje zastosowanie urządzeń zasilanych wodorem w warunkach rzeczywistych, będzie to wyraźny krok w rozwoju czystej, zrównoważonej technologii wodorowej do ogrzewania, ciepłej wody i gotowania w domach w Wielkiej Brytanii. Innowacyjne nieruchomości w zabudowie bliźniaczej, zbudowane we współpracy z Northern Gas Networks, rządowym Departamentem Biznesu, Energii i Strategii Przemysłowej (BEIS) oraz firmą Cadent zajmującą się dystrybucją gazu, zostaną zlokalizowane w Low Thornley w Northern Gas Network, niedaleko Gateshead. Oprócz kotłów wodorowych partnerzy współpracujący z BEIS nad projektem Hy4Heat zainstalują również prototypy pieców na wodór, kuchenek i płyt grzewczych.

Ta rzeczywista demonstracja technologii oznacza kolejny krok naprzód producentów kotłów „od laboratorium do użytkownika”. Obie firmy brały już udział w wielu próbach, w tym w „HyStreet” w Spadeadam w Cumbrii, gdzie kotły wodorowe zostały zainstalowane w specjalnie zbudowanych domach demonstracyjnych, aby umożliwić testy i badania w celu udowodnienia bezpieczeństwa konwersji domów i sieci gazowych na paliwo wodorowe.

Karen Boswell, dyrektor zarządzający w Baxi Heating UK and Ireland, ogłosiła:

„Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy być częścią kolejnego przełomowego projektu ogrzewania wodorowego i pozostajemy w czołówce w zakresie rozwoju niskoemisyjnego. Innowacje i doświadczenie firmy Baxi Heating w zakresie technologii wodorowej, od badań laboratoryjnych po udział w rzeczywistych próbach, stanowią kluczowy element naszego zaangażowania w zrównoważoną przyszłość ogrzewania. Jesteśmy podekscytowani, że rozwój ten posłuży jako punkt odniesienia do edukacji następnego pokolenia, w jaki sposób możemy zapewnić czystą, zieloną energię domom przyszłości ”.

Stella Matthews, Business Development Manager w Northern Gas Networks skomentowała to wydarzenie:

„Cieszymy się, że możemy pracować zarówno z Baxi Heating, jak i Worcester Bosch, aby po raz pierwszy udostępnić publicznie kotły wodorowe. Kotły wyglądają i działają tak samo jak te, których używamy obecnie, z jedną kluczową różnicą – nie wytwarzają węgla, gdy są używane. Mamy nadzieję uspokoić odwiedzających domy, że w przyszłości nadal będą mogli cieszyć się bezpiecznymi i niezawodnymi dostawami gazu przy minimalnych zakłóceniach, aby osiągnąć rządowy cel zeroemisyjny ”.

Więcej informacji na temat zaangażowania i badań firmy Baxi Heating w zrównoważony sposób można znaleźć na stronie www.baxiheating.co.uk/sustainability.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: